EP siekia teisingesnių išmokų ūkininkams naujuoju finansiniu laikotarpiu  

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

©AP Images/European Union - EP  

ES žemės ūkio politika 2021-2027 m. turi būti paprastesnė, sąžiningesnė, tvaresnė ir geriau finansuojama. Tai teigiama trečiadienį priimtoje Europos Parlamento (EP) rezoliucijoje.

Būsimoji politika turi padėti ūkininkams prisitaikyti prie naujų aplinkosaugos reikalavimų, skatinti inovacijas bei naujus ūkininkavimo būdus ir užtikrinti aukščiausios kokybės produkciją. Todėl svarbu ir toliau išlaikyti pakankamą ES paramą šiai politikai, įsitikinę EP nariai.

Europarlamentarai pažymi, kad po 2020 m. bendroji žemės ūkio politika turėtų tapti lankstesnė ir geriau pritaikyta kiekvienos valstybėms poreikiams. Tačiau jie nesutinka, kad ES žemės ūkio politika turėtų būti visiškai grąžinta valstybėms, nes tai iškreiptų konkurenciją vidaus rinkoje.

Jie ragina pakeisti tiesioginių išmokų apskaičiavimą - atsisakyti istorinių teisių į išmokas ir labiau remtis ūkininkų pajamomis, taip pat numatyti galimybę padidinti paramą už indėlį į viešųjų gėrybių tiekimą. Parama turi būti skiriama visų pirma tiems, kurie aktyviai ūkininkauja ir iš to užsidirba pragyvenimui, pažymi europarlamentarai. Jie ragina mažinti paramą dideliems ūkiams ir ES mastu nustatyti paramos viršutinę ribą, tačiau negailėti paramos jauniems ir naujiems ūkininkams.

EP taip pat ragina teisingiau apskaičiuoti tiesioginių išmokų dydį atskirose valstybėse pagal objektyvius kriterijus, pavyzdžiui, gaunamos paramos lygį, gamtines sąlygas, bendrą gyvenimo lygį bei gamybos sąnaudas.

“Turime užtikrinti aukštos kokybės maisto tiekimo saugumą ES piliečiams, labiau remti jaunus ūkininkus ir šeimos ūkius, stiprinti ūkininkų konkurencingumą ir naujovių diegimą. Tai galima pasiekti tik tuomet, jei ES žemės ūkio politika ir toliau išliks bendra ir gerai finansuojama“, - pažymėjo EP pranešėjas Herbert Dorfmann (Europos liaudies partija, Italija).

Ši rezoliucija prisidės prie diskusijų dėl ES žemės ūkio politikos reformos, kurią Europos Komisija pristatys birželio 1 d.

Rezoliucijai pritarė 468 EP nariai, 123 nepritarė, o 89 susilaikė.