Pradeda veikti žurnalistų akreditacijos EP rinkimams sistema 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Žurnalistai, pageidaujantys stebėti Europos Parlamento (EP) rinkimus šios institucijos rūmuose Briuselyje, jau gali kreiptis dėl specialios akreditacijos.

Parlamente rinkimų dienomis norintys būti žurnalistai privalo internetu užpildyti prašymą dėl akreditacijos, kuri leis būti Parlamente ne tik gegužės 26 d. vakarą, bet ir gegužės 23–27 dienomis.

Registruotis privaloma net ir tarpinstitucinius leidimus turintiems žurnalistams. Akreditacijos prašymą būtina pateikti iki gegužės 13 d., pridedant šiuos dokumentus:

  • mažos apimties elektroninę dokumentinę nuotrauką;
  • asmens tapatybės dokumento numerį ir galiojimo datą (tinka asmens tapatybės kortelė, pasas arba vairuotojo pažymėjimas);
  • žurnalisto pažymėjimo kopiją arba vyriausiojo redaktoriaus laišką, kuriame nurodytos žurnalisto užduotys Europos Parlamente.

Siekiant išvengti eilių gegužės 26 d., leidimus bus galima atsiimti nuo gegužės 20 d. Europos Parlamento akreditacijų biure Briuselyje, Paul-Henri Spaak pastate.

Akreditacijų biuro darbo valandos:

Gegužės 20 d. – gegužės 24 d. (pirmadienis – penktadienis): 8:00-18:00

Gegužės 25 d. (šeštadienis): 10:00-18:00

Gegužės 26 d. (sekmadienis): 10:00-23:00

Prašymą galima pildyti registracijos tinklalapyje. Pateikiant užklausą privalu nurodyti, kuriomis dienomis norima būti Europos Parlamente Briuselyje. Informacija tinklalapyje prieinama anglų, prancūzų ir vokiečių kalbomis.

Ši sistema bus naudojama ir po rinkimų, siekiant paprastesnio ir spartesnio akreditacijos proceso bei geresnės žurnalistų duomenų apsaugos. Duomenis pateikę žurnalistai nebeturės jų kartoti prašydami akreditacijos ateityje. Jie visada galės atnaujinti ir papildyti savo duomenis, taip pat ištrinti paskyrą.

Kol kas sistemoje galima teikti prašymą tik dėl trumpalaikės akreditacijos. Ji suteikiama žurnalistams, vaizdo ir garso komandų atstovams ir fotografams, kurie atitinka taisyklėse numatytus kriterijus.