Daugiamečio ES biudžeto vėlavimas pakenktų piliečiams ir verslui, įsitikinęs EP 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

2021–2027 m. ES biudžeto priėmimas gali vėluoti, jei nepavyktų laiku baigti derybų su Taryba, ketvirtadienį įspėjo Europos Parlamentas (EP).

Priimtoje rezoliucijoje (426 balsai už, 163 prieš, 67 susilaikė) europarlamentarai patvirtino pernai lapkritį priimtą EP poziciją dėl 2021-2027 m. ES biudžeto. Jie taip pat pakoregavo Parlamento poziciją dėl klimato kaitos, pabrėždami skubų poreikį numatyti daugiau politinių ir finansinių priemonių norint pasiekti Paryžiaus klimato susitarimo tikslus.

Europarlamentarai prašo Komisijos išaiškinti galimą finansinį poveikį daugiametei finansinei programai (DFP), kurį sukels politiniai išrinktosios Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pažadai, duoti liepos mėnesį.

Savo ruožtu EP ragina Komisiją parengti nepaprastosios padėties planą, kadangi esama rimtos grėsmės, jog sudėtingos Parlamento ir Tarybos derybos dėl biudžeto nebus sėkmingai baigtos iki 2020 m. pabaigos. Vėlavimas gali sutrikdyti ES programų finansavimą 2021 metais, o tai pakenktų ES piliečiams ir verslui.

Komisija savo pasiūlymą dėl būsimos DFP pateikė pernai pavasarį. Parlamentas savo poziciją priėmė pernai lapkritį ir jau beveik metus yra pasirengęs deryboms su Taryba, tačiau pastaroji iki šiol nepaskelbė savo politinės pozicijos dėl DFP.

DFP įprastai apima septynerių metų laikotarpį. Dabartinė DFP, apimanti 2014–2020 m., buvo priimta 2013 m. gruodžio 2 d. Maždaug 93 proc. Sąjungos biudžeto skiriama ES ir užsienio šalyse vykdomiems regionų ir miestų plėtros, aplinkosaugos, žemės ūkio, mokslo, švietimo, pilietinės visuomenės ir kitiems projektams.