EP ragina įsipareigoti išsaugoti biologinę įvairovę Europoje ir pasaulyje 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Miškai ir kitos gamtinės teritorijos vaidina svarbiausią vaidmenį saugant biologinę įvairovę  

Spalį Kunminge (Kinija) rengiamoje pasaulinėje biologinės įvairovės konferencijoje turi būti susitarta dėl teisiškai įpareigojančių tikslų, įsitikinęs Europos Parlamentas (EP).

Siekdamos apsaugoti pasaulio biologinę įvairovę ir sustabdyti jos nykimą, šalys turi sutarti dėl teisiškai privalomų tikslų ir konkrečių terminų jiems įgyvendinti, taip pat aiškios rezultatų vertinimo ir ataskaitų teikimo tvarkos, pažymi europarlamentarai.

Kartu Parlamentas siekia, kad kuriama ES biologinės įvairovės strategija iki 2030 metų taptų pavyzdine, o į biologinės įvairovės tikslus būtų atsižvelgiama visose ES politikos srityse. Europarlamentarai taip pat siūlo bent 10 proc. 2021–2027 m. ES ilgalaikio biudžeto lėšų skirti pastangoms gerinti biologinę įvairovę. Be to, jie siūlo įsipareigoti pasiekti, kad iki 2030 m. 30 proc. ES teritorijos sudarytų natūralios teritorijos bei pavyktų atkurti bent 30 proc. nualintų ekosistemų.

Savo ruožtu europarlamentarai pabrėžia, kad ES būtina prisiimti tvarius žemės ūkio ir miškininkystės įsipareigojimus, tarp jų – ir teisiškai privalomus tikslus sumažinti pesticidų naudojimą.

„Parlamentui itin svarbu, kad būtų numatyti Europos ir pasaulio biologinės įvairovės tikslai, skirti sustiprinti natūralių ekosistemų apsaugą, sumažinti pesticidų naudojimą ir didinti žemės ūkio bei žuvininkystės sektorių tvarumą. 2020 m. bus svarbiausi biologinės įvairovės metai: birželį Marselyje įvyks Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos (IUCN) kongresas, o spalį – JT konferencija Kinijoje“, – sakė EP Aplinkos komiteto pirmininkas Pascal Canfin (Atnaujinkime Europą, Prancūzija).

EP nuolat skatina biologinės įvairovės apsaugą ir ne kartą perspėjo apie precedento neturintį biologinės įvairovės nykimą. Parlamento delegacija Kunmingo konferencijoje dalyvaus nuo 2020 m. spalio 19 d. iki lapkričio 1 d. Tikimasi, kad jos metu bus patvirtintas pasaulinės biologinės įvairovės išsaugojimo kursas ir struktūra ateinantiems dešimtmečiams.