Europos Parlamentas patvirtino kovos su COVID-19 priemones 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

COVID-19: Europos Parlamentas patvirtino kovos su koronaviruso protrūkiu priemones - © EP  

Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį neeilinėje plenarinėje sesijoje beveik vienbalsiai priėmė tris skubius teisės aktus, kurie užtikrins bendrą ES atsaką į COVID-19 protrūkį.

Dėl skubių priemonių, skirtų padėti žmonėms ir įmonėms įveikti krizę, EP balsavo per rekordiškai trumpą laiką: praėjus mažiau nei dviem savaitėms po to, kai Europos Komisija pateikė pasiūlymus. Balsavimas vyko nuotoliniu būdu.


EP pritarė Atsako į koronaviruso grėsmę investicijų iniciatyvai, kuri leis skirti ES valstybėms 37 mlrd. eurų iš sanglaudos fondų kovai su koronaviruso protrūkio padariniais. ES lėšos bus kuo greičiau nukreiptos piliečiams, regionams ir šalims, kurias labiausiai paveikė pandemija. Jos bus skirtos sveikatos sistemai, verslui, darbo rinkai ir kitoms jautrioms ES šalių ekonomikos sritims. Už šį sprendimą balsavo 683 EP nariai, prieš – 1, o susilaikė 4.


Europarlamentarai taip pat patvirtino siūlymą išplėsti ES solidarumo fondo taikymo sritis, kad jos apimtų kritines visuomenės sveikatos situacijas. Tai leis dar šiemet Europos šalims skirti iki 800 mln. eurų. Fondo reikalavimus atitinkančių projektų sąrašas bus išplėstas, kad apimtų paramą kritinėse visuomenės sveikatos situacijose, įskaitant medicinos pagalbą, taip pat priemones, skirtas užkirsti kelią, stebėti ar kontroliuoti ligų plitimą. Už šį sprendimą balsavo 671 EP narys, prieš – 3, o susilaikė 14.


Taip pat nutarta laikinai netaikyti reikalavimo vykdyti daugumą skrydžių, kad oro linijos išsaugotų kilimo ir leidimosi teises oro uostuose. Taip laikinai bus sustabdyti tuščių lėktuvų skrydžiai per pandemiją. Vadinamoji „pasinaudok arba prarasi“ taisyklė negalios visą vasaros sezoną, nuo kovo 29 d. iki spalio 24 d. Už šį sprendimą balsavo 686 EP nariai, prieš – nė vienas, o susilaikė 2.


Europos Parlamento poziciją dėl šių klausimų dar turi formaliai patvirtinti ES Taryba. Priimtos priemonės įsigalios artimiausiomis dienomis, kai bus paskelbtos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.