Europarlamentarai siekia, kad 2030 m. visi turėtų namus 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

ES šalys turėtų imtis ryžtingesnių veiksmų, kad 2030 m. visi žmonės turėtų namus, taip pat nevykdyti priverstinio iškeldinimo iš namų pandemijos metu, pažymi Europos Parlamentas (EP).

Rezoliucijoje, už kurią balsavo 647 EP nariai, prieš – 13, o susilaikė 32, europarlamentarai atkreipia dėmesį į tai, kad daugiau nei 700 tūkst. Europos žmonių neturi stogo virš galvos, o per dešimtmetį benamių žmonių ES padaugėjo net 70 proc. Kadangi teisė turėti būstą yra viena pagrindinių žmogaus teisių, Europos Komisija ir valstybės raginamos imtis ryžtingesnių veiksmų, kad iki 2030 m. visi ES gyventojai turėtų namus.


EP ragina valstybes sustiprinti benamystės prevenciją ir įgyvendinti ilgalaikes bendruomenę įtraukiančias strategijas, taip pat remti šioje srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas bei dalintis gerąja patirtimi. Šalys turėtų užtikrinti, kad benamiai nebūtų laikomi nusikaltėliais, skatinti pajamų neturinčių žmonių integraciją į darbo rinką, taip pat suteikti visiems vienodas galimybes gauti išsilavinimą, sveikatos priežiūros bei kitas paslaugas. Valstybės taip pat raginamos užtikrinti saugų laikiną prieglobstį namų netekusiems žmonėms ir nevykdyti priverstinio iškeldinimo iš namų COVID-19 pandemijos metu.


Savo ruožtu Europos Komisija turėtų padėti valstybėms ir pristatyti ES programą dėl nacionalinių kovos su benamyste strategijų. Parlamentas ragina Komisiją ir valstybes pasinaudoti 2021–2027 m. ES ilgalaikiame biudžete numatytais instrumentais bei Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone, kad pagerintų įsidarbinimo ir socialinės integracijos galimybes pajamų neturintiems žmonėms.

Europos Parlamentas sulaukė peticijų, atkreipiančių dėmesį į ženklų benamių žmonių skaičiaus ES augimą, kurį sukėlė padidėjusi būsto kaina, ekonominės krizės, sumažėjusi socialinė apsauga bei netinkama valstybių politika.