Europarlamentarai pagerbė Baltijos šalių tremtinius ir pasmerkė Kinijos sankcijas 

Pranešimas spaudai 
Plenarinė sesija 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

EP pirmininkas D. Sassoli kalba apie Baltijos šalių gyventojų trėmimus, Kinijos snakcijas ir Graikijos revoliuciją © ES 2021 - EP  

Trečiadienį pradėdamas Europos Parlamento sesiją jo pirmininkas D.Sassoli prisiminė 1949 m. sovietų surengtų Baltijos šalių gyventojų trėmimų aukas, taip pat pasmerkė Kinijos sankcijas ES.

Prisiminęs 1949 m. pavasarį sovietų įvykdytų Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų trėmimų aukas, tarp kurių buvo daug moterų ir vaikų, D. Sassoli pažymėjo pareigą „visiems kartu pasmerkti šiuos žmogaus teisių pažeidimus ir užtikrinti, kad jie niekada nepasikartotų“. Europarlamentarai pagerbė trėmimų aukas tylos minute.

Sassoli taip pat pasmerkė Kinijos įvestas sankcijas keturioms organizacijoms, tarp jų – EP Žmogaus teisių pakomitečiui, bei dešimčiai europiečių – tarp jų penkiems EP nariams. Tokį sprendimą Kiniją priėmė dėl kritikos dėl valstybės vykdomų represijų uigūrų atžvilgiu.

„Parlamentas aktyviai gina ir gins žmogaus teises visame pasaulyje. Žmogaus teisės yra universalios, nedalomos ir neatskiriamos nuo Europos vertybių. Visuomet remsime tuos, kuriems kyla grėsmė būti nutildytiems. Kinija nubaudė demokratiškai išrinktus EP narius už tai, kad jie pareiškė nuomonę apie esamą padėtį. Šios sankcijos yra nepriimtinos“, – pažymėjo D. Sassoli.

Sesijos įžangoje EP pirmininkas taip pat paminėjo 200-ąsias Graikijos nepriklausomybės metines