Europos Parlamentas spartina kelionių pažymėjimo priėmimą 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas turėtų padėti saugiau ir lengviau keliauti pandemijos metu ©AFP/Filippo MONTEFORTE  

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) nusprendė paspartinti Skaitmeninio žaliojo pažymėjimo priėmimą, kad jau vasarą galėtume saugiau ir laisviau keliauti Europoje.

Šių metų kovo 17 d. Europos Komisija pristatė siūlymą sukurti skaitmeninio žaliojo pažymėjimo sistemą. Šiame pažymėjime galėtų būti fiksuojami duomenys apie keliautojui atliktus COVID-19 skiepus, testus bei persirgimą šia liga.


Sprendimui skubos tvarka svarstyti ES piliečiams skirto pažymėjimo klausimą ketvirtadienį pritarė 468 europarlamentarai, nepritarė 203, o susilaikė 16. Panašaus pažymėjimo, skirto ne ES piliečiams, skubiam svarstymui pritarė 467 EP nariai, nepritarė 203, o susilaikė 17.


Balandžio 26–29 d. rengiamoje EP plenarinėje sesijoje ketinama balsuoti dėl europarlamentarų pasiūlytų pakeitimų, taip pat dėl derybų su ES Taryba mandato. Už klausimo svarstymą atsakingas EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas galės prašyti derybų koordinavimą perleisti jo žinion. Galiausiai suderintą tekstą turės patvirtinti visas Europos Parlamentas ir ES Taryba. To tikimasi ne vėliau kaip birželį.


Trečiadienio diskusijoje dauguma europarlamentarų iš esmės pritarė tokio pažymėjimo diegimui, o kartu pabrėžė būtinybę užtikrinti asmens ir jo sveikatos duomenų saugumą, taip pat nediskriminuoti nepasiskiepijusių. EP Piliečių laisvių komiteto pirmininkas Juan Fernando López Aguilar (Socialistai ir demokratai, Ispanija) pažymėjo: „Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas gali atkurti pasitikėjimą Šengeno erdve ir padėti kovoti su pandemija. Vis dėlto jis negali diskriminuoti ir tapti laisvo judėjimo sąlyga, nes laisvas judėjimas yra viena iš pagrindinių ES teisių. Savo ruožtu piliečių duomenys turi būti saugūs, o į pažymėjimą turi būti įtraukta tik būtina informacija.“