Konferencija dėl Europos ateities: ruošiamasi atidarymo renginiui 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Ateitis tavo rankose - pareikš nuomonę Konferencijoje dėl Europos ateities ©Petri Oeschger/Getty Images©Petri Oeschger/Getty Images  

Sukūrus ir pristačius daugiakalbę skaitmeninę Konferencijos dėl Europos ateities platformą, ruošiamasi Konferencijos atidarymo renginiui, kuris vyks gegužės 9 d.

Ketvirtadienį surengtame posėdyje Konferencijos vykdomoji valdyba patvirtino preliminarią Europos dieną vyksiančio renginio programą, kurioje numatytas nuotolinis piliečių dalyvavimas ir trijų ES institucijų vadovų pasisakymai. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai.


Europos Parlamento, Europos Komisijos ir ES Tarybos atstovai taip pat pritarė konferencijos darbo tvarkos taisyklėms dėl Europos piliečių grupių veiklos, atsižvelgiant į konferencijos principus ir apimtį. Minėtos grupės atspindės Europos įvairovę pagal geografinę kilmę, amžių, lytį ar išsilavinimą ir bus formuojamos iš atsitiktinai atrinktų piliečių. Jų dydis negalės viršyti 200 asmenų, iš kurių trečdalis priklausytų 16-25 m. grupei, o iš vienos ES valstybės atstovautų bent viena moteris ir vienas vyras.


Vykdomoji valdyba taip pat apsikeitė nuomonėmis dėl Konferencijos plenarinių posėdžių tvarkos, siekdama ją patvirtinti kitame posėdyje.


Vykdomosios valdybos pirmininkas iš Parlamento pusės Guy Verhofstadt sakė: „Dedame pamatus kuo tampresnei dviejų Konferencijos ramsčių, skaitmeninės platformos ir piliečių grupių, tarpusavio sąveikai. Vėliau seks plenarinės sesijos, kuri apibendrins skirtingas nuomones ir spręs dėl jų įgyvendinimo, sušaukimas. Tai ypatingai svarbu, kad užtikrintume Konferencijos sėkmę.


ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos ES reikalų valstybės sekretorė, vykdomosios valdybos pirmininkė Ana Paula Zacarias pažymėjo: „Piliečių dalyvavimas Konferencijos skaitmeninėje platformoje per pastarąsias dienas buvo išties įspūdingas. Žmonės sureagavo į mūsų kvietimą dalyvauti, o dabar atėjo laikas žengti tolesnį žingsnį ir užtikrinti tinkamą Konferencijos veiklą.“


Už demokratiją ir demografiją atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja, Konferencijos valdybos pirmininkė Dubravka Šuica pabrėžė: „Konferencija turi padėti įtraukti ir įgalinti piliečius. Jie - svarbiausia šio proceso dalis ir nesvarbu, ar jie remia Europos idėją, ar nusiteikę skeptiškai. Norime išgirsti visas nuomones, kad galėtume išsklaidyti piliečių rūpesčius.“

Konferencijos vykdomoji valdyba vėl susitiks tiek tiesiogiai, tiek per vaizdo konferenciją gegužės 9 d. Strasbūre rengiamo Konferencijos atidarymo metu.


Konferencijos vykdomąją valdybą lygiomis teisėmis sudaro trijų institucijų – Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos – atstovai. Ji prižiūri Konferencijos darbą ir sprendžia organizacinius klausimus. Stebėtojų statusu valdyboje dalyvauja Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos, Regionų komiteto, Europos ekonominio ir socialinių komitetų atstovai ir socialiniai partneriai.


Daugiakalbė skaitmeninė platforma yra sąveiki: žmonės gali bendrauti ir aptarti savo pasiūlymus su visų kitų ES valstybių piliečiais 24 oficialiosiomis ES kalbomis. Kuo daugiau žmonių iš visų visuomenės sluoksnių raginami ne tik per platformą prisidėti prie savo ateities kūrimo, bet ir ją viešinti socialinės žiniasklaidos kanalais, naudojant saitažodį #AteitisPriklausoNuoTavęs.