EP užtikrino spartesnį teroristinio turinio šalinimą iš interneto 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) patvirtino teisės aktą, kuris užkirs kelią teroristinio turinio sklaidai internete.

Naujosios taisyklės bus taikomos turiniui, kuriuo kurstoma arba skatinama vykdyti teroristinius nusikaltimus ar prie jų prisidėti. Tai gali būti tekstai, nuotraukos, garso ar vaizdo įrašai, taip pat informacija apie tai, kaip pasigaminti ir naudoti sprogmenis ar ginklus. Švietimo, meno, žurnalistikos ar mokslinių tyrimų tikslais skleidžiamam turiniui bus taikoma išimtis.


ES veikiančios interneto platformos, gavusios kompetentingų institucijų nurodymą, privalės per valandą pašalinti teroristinį turinį arba uždrausti prieigą prie jo visose ES šalyse. To nepadariusioms bendrovėms valstybės bus įpareigotos taikyti sankcijas pagal pažeidimo pobūdį ir įmonės dydį.


Interneto platformos neprivalės nuolat stebėti viso įkeliamo turinio ar naudoti automatinius turinio filtrus. Tačiau kompetentingoms nacionalinėms institucijoms nustačius tokį turinį, šios platformos privalės užkirsti kelią jo sklaidai savo pačių pasirinktomis priemonėmis. Jos taip pat turės viešai skelbti kasmetines skaidrumo ataskaitas ir jose nurodyti, kokių veiksmų ėmėsi teroristiniam turiniui pašalinti.


EP pranešėjas Patryk Jaki (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Lenkija) pažymėjo: „Teroristai verbuoja, dalijasi propaganda ir koordinuoja išpuolius internetu. Šiandien įteisinome veiksmingus mechanizmus, kurie įpareigos visose ES valstybėse per valandą pašalinti teroristinį turinį. Esu tvirtai įsitikinęs, kad taip kovodami su terorizmu sugebėjome užtikrinti saugumo ir žodžio laisvės internete pusiausvyrą, apsaugoti teisėtą turinį bei kiekvieno ES piliečio prieigą prie informacijos.“


Reglamentas įsigalios dvidešimtą dieną po jo paskelbimo ES oficialiajame leidinyje ir bus pradėtas taikyti po metų.