Konferencija dėl Europos ateities: išsakykite savo nuomonę 

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Patvirtintos Konferencijos plenarinės sesijos sudėties ir veiklos taisyklės  

Sekmadienį, gegužės 9 d., Konferencijos dėl Europos ateities Vykdomoji valdyba patvirtino Konferencijos plenarinės sesijos sudėties ir veiklos taisykles.

Europos dieną patvirtintos plenarinės sesijos veiklos taisyklės papildys jau anksčiau suderintas Konferencijos platformos ir piliečių grupių taisykles, kurios padės paversti piliečių prioritetus, viltis ir rūpesčius įgyvendinamomis rekomendacijomis.


Tą pačią dieną Europos Parlamento rūmuose Strasbūre vyksta iškilmingas Konferencijos dėl Europos ateities atidarymas. Stebėkite jį tiesiogiai čia.


Patvirtintos plenarinės sesijos sudėties ir veiklos taisyklės nustato, kad plenarinę sesiją lygiomis teisėmis sudarys 108 europarlamentarai, 54 ES valstybių atstovai (po du iš kiekvienos ES valstybės), trys Europos Komisijos nariai ir 108 nacionalinių parlamentų atstovai, o prie jų dar prisijungs 108 piliečiai, kurie aptars piliečių grupių siūlymus ir skaitmeninėje platformoje pateiktas idėjas. Tarp jų yra 80 atstovų iš Europos piliečių grupių (bent trečdalis jų turi būti jaunesni nei 25 m.), 27 atstovai iš nacionalinių piliečių grupių arba Konferencijos renginių (po vieną iš kiekvienos ES valstybės) ir Europos jaunimo forumo pirmininkas.


Plenarinėse sesijose taip pat dalyvaus po 18 atstovų iš Europos regionų komiteto ir iš Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto, aštuoni socialinių partnerių ir pilietinės visuomenės atstovai, o ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai dalyvaus svarstant ES tarptautinį vaidmenį. Plenarinėje sesijoje atskiru kvietimu taip pat galės dalyvauti pagrindiniai svarstomų sričių atstovai. Plenarinės sesijos sudėtis bus subalansuota lyčių pagrindu.


Diskusijos bus suskirstytos į skirtingas temas pagal piliečių grupių rekomendacijas ir daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje surinktus pasiūlymus. Pastaroji platforma bus pagrindinė su Konferencija susijusių renginių rezultatų ir pasiūlymų rinkimo, įvertinimo ir publikavimo vieta. Savo ruožtu plenarinės sesijos siūlymai bus teikiami Vykdomajai valdybai, kuri, glaudžiai bendradarbiaudama su plenarine sesija, parengs ataskaitą ir paskelbs ją skaitmeninėje platformoje.


Galutinė Konferencijos ataskaita turės būti pateikta ES institucijų pirmininkams. Visos trys institucijos sparčiai išnagrinės pateiktus siūlymus ir nutars, kaip galėtų juos veiksmingai įgyvendinti pagal savo kompetencijos sritį ir laikydamosi Sutarčių.

Citatos

Europarlamentaras Guy Verhofstadt (Belgija) teigė: „Konferencija skirta ne tik išklausyti piliečius, bet ir įtraukti juos į bendros Europos ateities kūrimą. Padėti pamatai ir pradėtas skaitmeninis svarstomosios demokratijos eksperimentas, kuris dar nebuvo išbandytas ES mastu. Užtikrinsime, kad piliečių rūpesčiai ir pasiūlymai sulauktų politinio atsako.“


ES Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos valstybės sekretorė ES reikalams Ana Paula Zacarias pažymėjo: „Vykdama iš Porto į Strasbūrą švęsti Europos dienos ir Konferencijos dėl Europos ateities atidarymo, noriu pasidalinti buvusio Portugalijos prezidento Mario Soares citata: „Pergalvoti Europą ir jos ateitį yra nuolatinė visų europiečių pareiga. Tai bendros pastangos, kurių reikia norint suvokti mūsų bendrų istorinių tikslų svarbą.“


Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja demokratijai ir demografijai Dubravka Šuica pridūrė: „Ši Konferencija – precedento neturintis ES renginys. Kuriame erdvę, kurioje piliečiai galės viename lygyje diskutuoti su išrinktais atstovais ir išsakyti Europos ateities viziją. Tikimės, kad tai sustiprins tiek ES, tiek pačią atstovaujamąją demokratiją. Nėra geresnės progos šiai šventei nei gegužės 9 d. – Europos diena.“


Vykdomoji valdyba netrukus nustatys pirmojo Konferencijos plenarinio posėdžio datą. Didėjant dalyvių ir renginių skaičiui Konferencijos skaitmeninėje platformoje, toliau rengiamasi Europos piliečių grupių susirinkimams bei spalio mėn. vyksiančiam Europos jaunimo renginiui, kuris suteiks dar daugiau galimybių į procesą įsijungti jaunimui.