EP rinkimų kampanijos naujienlaiškis  

Pranešimas spaudai 
 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

2024 m. birželio 7 d.

Europa balsuoja!

Rinkimai į Europos Parlamentą jau vyksta, – keliose valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje, vyko išankstiniai balsavimai, nuo pirmadienio elektroniškai galima balsuoti Estijoje, ketvirtadienį balsavo Nyderlandai, o šiandien rinkimų apylinkės atidaromos Airijoje ir Čekijoje. Šeštadienį rinkimai baigiasi Čekijoje, Latvijoje, Maltoje ir Slovakijoje. Sekmadienį rinkimai vyks 21-oje ES šalyje, įskaitant Lietuvą. Iš viso šiuose rinkimuose Europos Sąjungoje balsavimo teisę turi apie 358 mln. piliečių. Jie renka 720 europarlamentarų, o iš jų 11 EP narių Lietuvoje.

Apie du milijonai 16-mečių (Belgijoje, Vokietijoje, Maltoje ir Austrijoje) ir 17-mečių (Graikijoje) turės teisę pirmą kartą balsuoti. Kitose valstybėse balsuoti galima sulaukus 18 metų.

EP rinkimų tinklapyje pateikta išsami informaciją apie tai kaip ir kur galima balsuoti.

EP rinkimų rezultatų tinklapyje bus skelbiami pirmieji rinkimų rezultatų vertinimai (apie 20.15-20.30 val.) ir preliminarūs rezultatai (apie 23.15-23.30 val.).

Informavimas apie EP rinkimus tiesiogiai


EbS kanale ir EP multimedijos centre talpinami klipai iliustruojantys rinkimus ES valstybėse, pavyzdžiui, iš malūne vykusių rinkimų Nyderlanduose, Svartso saloje Švedijoje ar Kemionsaari kelte Suomijoje vykusių rinkimų. Keturiolikos ES valstybių, tame tarpe ir Lietuvos, piliečiai galėjo balsuoti paštu. Vaizdo medžiaga bus nuolatos pildoma rinkimų savaitgalį.

Rinkimų naktis Briuselyje


Europos Parlamentas Briuselyje buvo pritaikytas padėti virš 1000 žurnalistų iš 90 valstybių informuoti tiesiogiai apie EP rinkimų rezultatus. EP plenarinių posėdžių salė tapo spaudos konferencijų sale. Žurnalistams paruošta 700 darbo vietų, 125 tiesioginės transliacijos vietos (66 iš jų plenarinių posėdžių salėje). Detali informacija apie rinkimų nakties tvarkaraštį pateikta čia.

Papildoma informacija


  • Kai kurių ES valstybių Ombudsmenai ir nacionalinių parlamentų peticijų komitetų pirmininkai išplatino bendrą pareiškimą, ragindami piliečius balsuoti, nes demokratinėms institucijoms būtinas stiprus visuomenės palaikymas
  • Vis dar nežinote už ką balsuoti? Kai kurios mobiliosios aplikacijos, pavyzdžiui, Palumba, EU&I, VoteSwiper ar EuroMPmatch gali padėti palyginti, kuriai partijai jūsų pažiūros yra artimiausios. Lietuvoje šioje srityje gali padėti tavo rinkimų kompasas.