Žiniasklaidos akreditavimas 

 

Žurnalistai, fotoreporteriai ir operatoriai, neturintys ES institucinės žiniasklaidos akreditacijos, dėl akreditacijos darbui Europos Parlamente ar leidimo filmuoti ir fotografuoti turi kreiptis iš anksto.

Europos Parlamentas suteikia dviejų tipų akreditaciją:

 1. trumpalaikis žiniasklaidos akreditavimas;
 2. metinis žiniasklaidos leidimas

Visi žurnalistai, turintys teisę lankytis Europos Parlamento pastatuose, gali naudotis žurnalistams skirtomis paslaugomis. Prieš kreipiantis dėl akreditavimo ar leidimo, prašome perskaityti naudojimosi paslaugomis taisykles.


1. Trumpalaikis akreditavimas Europos Parlamente

Trumpalaikė akreditacija galioja nuo vienos iki penkių darbo dienų.

Žurnalistai, atvykstantys į Briuselį, Strasbūrą ar Liuksemburgą dėl specialaus susitikimo, renginio ar plenarinės sesijos, gali užsisakyti trumpalaikę akreditaciją. Dėl jos būtina kreiptis šioje svetainėje. Užsiregistruosite svetainėje sukūrę nemokamą asmeninę paskyrą. Sėkmingai užsiregistravus, patvirtinimo laiškas iš noreply@europarl.europa.eu bus atsiųstas į registracijos metu nurodytą el. pašto adresą. Kai tik paskyra bus patvirtinta, dėl akreditacijos galima kreiptis prisijungus čia.

Norint užsisakyti trumpalaikę akreditaciją būtina pateikti:

 • Žurnalisto pažymėjimo kopiją arba vyriausiojo redaktoriaus, leidėjo ar tiesioginio vadovo pasirašytą laišką, kuriame būtų aiškiai nurodyta, jog dirbate konkrečiai žiniasklaidos priemonei, bei pagrįsta, kodėl prašote akreditacijos. Laiškas turi būti parašytas naudojant firminį įmonės blanką. Jame turi būti nurodytas žurnalisto vardas, pareigos ir norimas akreditavimo laikotarpis Europos Parlamente. Savęs nominuoti akreditacijai negalima.
 • Asmens tapatybės kortelės formato nuotrauką, t.y. portretinę, kraštinių santykio 3x4, jpeg formato ir +- 100 KB dydžio
 • Oficialaus asmens tapatybės dokumento kopiją, kurioje būtų aiškiai nurodytas dokumento tipas, numeris ir galiojimo data
 • Apsilankymo tikslo paaiškinimą
 • Tik laisvai samdomiems žurnalistams: žurnalistinę veiklą įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, naujausią publikaciją (-as) ir už ją gautą užmokestį įrodantį dokumentą (-us).

Kai tik prašymas bus patvirtintas, leidimą bus galima atsiimti Žiniasklaidos akreditacijos biure (darbo laikas ir vieta nurodyta žemiau). Leidimą galima atsiimti patekus galiojantį tapatybės patvirtinimą.


2. Metinis žiniasklaidos leidimas Europos Parlamente

Žurnalistai, kurie reguliariai rengia reportažus apie Europos Parlamentą ir/ar gyvena Strasbūre, Briuselyje ar Liuksemburge, gali kreiptis dėl metinio leidimo, kuris galios Europos Parlamente (trijose jo darbo vietose: Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge).

Metinis žiniasklaidos leidimas galioja kalendorinius metus (nuo sausio iki gruodžio) ir gali būti atnaujintas pateikus prašymą. Metinio leidimo prašymo forma galima rasti čia.

Norint gauti metinį leidimą būtina pateikti:

 • Žurnalisto pažymėjimo kopiją
 • Asmens tapatybės kortelės formato nuotrauką, t.y. portretinę, kraštinių santykio 3x4, jpeg formato ir +- 100 KB dydžio
 • Oficialaus asmens tapatybės dokumento kopiją, kurioje būtų aiškiai nurodytas jo tipas, numeris ir dokumento galiojimo data
 • Įrodymą, kad prašymą teikiantis asmuo turi gyvenamąją vietą šalia vienos iš trijų oficialių Europos Parlamento būstinių (Strasbūre, Briuselyje ar Liuksemburge). Gyvenamosios vietos įrodymu gali būti laikoma: asmens tapatybės kortelės kopija, gyvenamąją vietą įrodantys dokumentai, būsto nuomos sutartis ir pan.
 • Tik laisvai samdomiems žurnalistams: žurnalistinę veiklą įrodančius dokumentus. Pavyzdžiui, naujausią publikaciją (-as) ir už ją gautą užmokestį įrodantį dokumentą (-us).

N.B. Specialus akreditavimas: tam tikromis progomis, tokiomis kaip, pavyzdžiui, Europos Parlamento rinkimai ar kiti renginiai neįprastomis darbo valandomis ir savaitgaliais, gali reikėti gauti atskirą akreditaciją. Norint ją gauti, gali būti taikomi specialūs reikalavimai, kuriuos Europos Parlamentas skelbia iš anksto.Leidimas filmavimui ir fotografavimui

Visi filmuoti ir fotografuoti norintys žurnalistai, spaudos fotografai ar operatoriai, įskaitant tuos, kurie turi tarpinstitucinę akreditaciją, Europos Parlamente privalo turėti atskirą leidimą filmuoti ir fotografuoti. Jis išduodamas Žiniasklaidos akreditacijos biure, taip pat dėl jo galima kreiptis iš anksto adresu media.accreditation@ep.europa.eu. Žurnalistai privalo pasirašyti ir laikytis filmavimo ir fotografavimo Europos Parlamente taisyklių.


Leidimas filmavimui ir fotografavimui ne žiniasklaidos atstovams

Fotografai ar operatoriai, kurie turi EP narių ar EP padalinių kvietimą į specialius renginius arba kviečiami vykdyti viešųjų ryšių veiklą, turi turėti specialų ne žiniasklaidos atstovams skirtą leidimą filmuoti ar fotografuoti. Prašymas šiam leidimui gauti turi būti pateiktas bent prieš 24 val. el. paštu: media.accreditation@ep.europa.eu. Visi norintys gauti leidimą privalo pasirašyti ir laikytis filmavimo ir fotografavimo Europos Parlamente taisyklių ne žiniasklaidoms atstovams. Leidimas nesuteikia teisės patekti į Europos Parlamento patalpas – prašanti institucija turi kreiptis dėl įprasto apsilankymo. Leidimo prašantis EP narys ar EP padalinys atsako už leidimą gavusių asmenų veiklos priežiūrą ir įrašų taisyklių laikymąsi.


Žiniasklaidos akreditavimo biuras

Leidimai išduodami Briuselyje ir Strasbūre:

Briuselyje: žiniasklaidos akreditavimo punkte, kuris įsikūręs bendrame akreditacijos centre, Altiero Spinelli pastate (įėjimas iš Solidarumo aikštės), 01F035 kabinete.

Darbo valandos:

Pirmadienis – ketvirtadienis: 8.30–17.45 val.

Penktadienis: 8.30–13.00 val.

Strasbūre (tik per plenarines sesijas): LOW pastate – pirmasis įėjimas kairėje įėjus į centrinį kiemą (Bronislaw Geremek aikštė).

Pirmadienis: 12.00–20.00 val.

Antradienis – trečiadienis: 8.00–20.00 val.

Ketvirtadienis: nuo 8.00 val. iki plenarinės sesijos pabaigos.


Duomenų apsauga

Pranešimas apie privatumo politiką

Naudingos nuorodos