2020 m. Parlamento derybininkai sėkmingai derėjosi dėl didžiausio visų laikų ES finansinio paketo, kuriuo siekiama įveikti COVID-19 krizės pasekmes ir finansuoti naują ES programų kartą 2021–2027 m. laikotarpiu. Siekdami padėti Ukrainai ir sustiprinti ES pramonės autonomiją, jie ragino peržiūrėti ir padidinti prieš krizes suderintą ES daugiametį biudžetą.
ES ilgalaikiu biudžetu ir 750 mlrd. eurų (dabartinėmis kainomis – 800 mlrd. eurų) ekonomikos gaivinimo priemone (taip pat žr.„Next Generation EU“, EGADP) siekiama geriau parengti Europos šalių visuomenę krizėms ir paskatinti žaliąją bei skaitmeninę pertvarkas. Ypatinga parama skiriama jaunimui, smulkiam verslui, sveikatos priežiūros sistemoms ir moksliniams tyrimams. 2021 m. buvo priimtos papildomos priemonės, skirtos remti regionams ir pažeidžiamoms gyventojų grupėms (Teisingos pertvarkos fondas ir Socialinis klimato fondas), o 2023 m. jos papildytos energijos taupymo, švarios energijos gamybos ir energijos tiekimo įvairinimo priemonėmis, siekiant atsisakyti ES priklausomybės nuo Rusijos energijos (REPowerEU).
Parlamentas taip pat užtikrino, kad būtų priimtos teisiškai įpareigojančios naujų nuosavų išteklių, kuriais būtų dengiamos skolinimosi pagal priemonę „Next Generation EU“ išlaidos, nustatymo gairės.
Derėdamiesi su ES Taryba EP nariai pasiekė, kad 2021–2027 m. pavyzdinėms programoms („ES – sveikatos labui“, „Horizontas“ (moksliniai tyrimai), „InvestEU“ ir „Erasmus+“) būtų skirta papildomi 16 mlrd. eurų.
Bendromis vertybėmis ir tikslais grindžiamas ES solidarumas
EP nariai atidžiai stebi biudžeto išlaidas ir nacionalinių ekonomikos gaivinimo planų įgyvendinimą, kurie finansuojami pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę. Minėtai paramai užsitikrinti, ES valstybės turi kruopščiai laikytis ES klimato ir skaitmeninės pertvarkos tikslų, teisės viršenybės ir kitų ES vertybių. Parlamentas primygtinai ragina Komisiją šių reikalavimų nesilaikymo atveju sustabdyti visus mokėjimus atitinkamai ES valstybei pagal teisės viršenybės sąlygą, dėl kurios 2020 m. antroje pusėje susitarta su Taryba. Be to, EP nariams pavyko pagerinti Europos gaivinimo ir atsparumo plano priežiūrą ir skaidrumą: kiekviena valstybė privalo paskelbti 100 daugiausia minėto plano lėšų gavėjų sąrašą.
Teisingas darbo užmokestis
EP nariai įtikino ES valstybes užtikrinti nacionalinį minimalųjį darbo užmokestį ir pasirūpinti, kad vyrai ir moterys visoje ES gautų vienodą atlyginimą už vienodą darbą. Parlamentas taip pat siekia darbuotojams užtikrinti socialinį teisingumą ir orumą bei nutraukti skaitmeninėse platformose veikiančių paslaugų teikėjų piktnaudžiavimą platformos darbuotojais. Europarlamentarai taip pat ragina ES valstybes sustiprinti minimalių pajamų užtikrinimo schemas ir užkirsti kelią stažuotojų išnaudojimui. Be to, svarbiais Parlamento darbotvarkės prioritetais išlieka sąžiningas apmokestinimas ir kova su pinigų plovimu. Europos Parlamentas kartu priėmė naujas kriptovaliutų taisykles, kurios užtikrins mokėjimų šiomis finansinėmis priemonėmis priežiūrą ir atsekamumą.
Parama ES pramonei padėti įgyvendinti skaitmeninę ir žaliąją pertvarką
2023 m. vasario mėn. EP nariai balsavo už naujojo ES fondo įsteigimą, siekdami Europoje įtvirtinti pramoninės gamybos pajėgumus. Kartu rengiama ir elektros rinkos reforma, retų žaliavų tiekimo taisyklės bei poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktas, kuriuos europarlamentarai planuoja suderinti su ES Taryba iki 2024 m. Europos Parlamento rinkimų. Tai turėtų paskatinti švarios energijos technologijų diegimą, padėti ES įmonėms kurti kokybiškas darbo vietas ir užtikrinti ekonomikos augimą, kad būtų pasiekti Žaliojo kurso tikslai.