Informacija žiniasklaidai 

Filtras 

Plenarinė sesija  
 

Siekdami pažaboti neteisėtą prekybą naminiais augintiniais ir užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plėtrai, ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) paragino ES valstybes keistis duomenimis apie šunų ir kačių registravimą.

Plenarinė sesija  
AFET  
 

EU-Turkey cooperation on migration should be uncoupled from the EU accession negotiating process, say MEPs in a resolution voted on Thursday. MEP praise Turkey for hosting the largest refugee population in the world, and note that it remains a "key strategic partner for the EU" but nonetheless call for progress on rule of law and fundamental values and "a structured and more frequent political dialogue on key thematic issues".

Plenarinė sesija  
ITRE  
 

Antradienį priimtoje Europos Parlamento (EP) rezoliucijoje dėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) strategijos europarlamentarai ragina neskirti ES finansinės paramos dujotiekio „Nord Stream“ pajėgumo dvigubinimui. Jie įsitikinę, kad SGD sektoriaus plėtra padės didinti energijos tiekimo saugumą ir užtikrinti prieinamas energijos kainas.

Plenarinė sesija  
 

Increasing defence cooperation in the EU now depends more upon the political will to make it happen than upon legal considerations, say MEPs in a resolution approved by Parliament on Thursday. They stress that member states can and should use the treaty tools in place to build a truly common defence policy.

Plenarinė sesija  
ITRE  
 

„Būsimos energetikos sąjungos pagrindas turi būti visapusiškai veikianti, tarpusavyje sujungta vidaus energijos rinka“, – antradienį priimtoje rezoliucijoje pažymi Europos Parlamentas (EP). Jo nariai siūlo, kad Europos Komisija parengtų savanorišką mechanizmą, kuris leistų ES šalims kartu pirkti energijos išteklius.

Plenarinė sesija  
 

Antradienį priimtoje rezoliucijoje (584 balsai už, 6 prieš ir 48 susilaikė) Europos Parlamentas „reiškia didelį susirūpinimą dėl organizuotų nusikaltėlių bandymų prasiskverbti į politiką, visų lygių valdžią, ekonomiką ir finansų sistemą“. Europarlamentarai ragina užtikrinti finansinių srautų atsekamumą ir ES lėšų panaudojimo skaidrumą, taip pat neleisti už organizuotus nusikaltimus teistiems asmenims keltis rinkimuose.

Plenarinė sesija  
 

Trečiadienį europarlamentarai balsavo už energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pakeitimus, kuriais siekiama per penkerius metus atsisakyti klaidinančio A+, A++ ar A+++ ženklinimo ir jį pakeisti A-G skale. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.

       
 

Žiniasklaidos akreditavimas 

Žurnalistams, fotoreporteriams, garso ir vaizdo komandų atstovams, norintiems patekti į Europos Parlamento pastatus ir juose dirbti, būtina spaudos žurnalistų ir (arba) speciali televizijos ir radijo žurnalistų akreditacija. Patartina iš anksto pasirengti vizitui Europos Parlamente ir susisiekti su akreditavimo biuru.

DUK 

Kaip dirba europarlamentarai, kiek jie uždirba ir kiek išleidžia? Šioje skiltyje rasite atsakymus į šiuos ir kitus dažnus klausimus apie Parlamento veiklą ir išlaidas.

Susisiekite su mumis 

Europos Parlamento spaudos tarnyboje dirba atstovai spaudai, kurie padeda žurnalistams ir teikia jiems informaciją apie darbą ir sprendimus, priimtus komitetuose ir per plenarines sesijas.