Notikumu kopsavilkums 
 

Ekonomiskās un sociālās kohēzijas stiprināšanai ES jāturpina investīcijas visos reģionos 

Deputāti balsos par ES finansējuma noteikumiem 2021. - 2027. gadam, un, paredzams, noraidīs priekšlikumu samazināt finansējumu ES reģioniem.

Trešdien no rīta deputāti diskutēs par noteikumiem, kas paredz atbalstu inovācijām, digitalizācijai, pārejai uz tīru enerģiju, izglītībai un pieejamiem veselības aprūpes pakalpojumiem visā Eiropā. Noteikumi arī paredzēs vienkāršotas procedūras vietējā līmenī virzītiem projektiem, lai tā mudinātu mazus uzņēmumus pieteikties to īstenošanai. Balsojums paredzēts trešdien pusdienlaikā.

Līdzfinansējuma likmēm un finansējuma apjomam būtu jāpaliek līdzšinējā līmenī, paredz Reģionālās attīstības komitejas piedāvātais noteikumu projekts. No 2021. līdz 2027. gadam pieejamais finansējums tiktu noteikts 378,1 miljarda eiro apmērā 2018. gada cenās (14% vairāk nekā Eiropas Komisijas piedāvāti 330,6 miljardi eiro).

Mazāk attīstītos reģionos ES atbalstam projektu īstenošanā būtu jāsasniedz 85% izmaksu, bet papildu finansējums būtu jāatvēl attālākajiem reģioniem (no kontinenta tālām ES valstu salām). Deputāti arī vēlas palielināt finansējumu pārrobežu projektiem.

Debates: trešdien, 13. februārī

Balsojums: trešdien, 13. februārī

Procedūra: parastā likumdošanas procedūra (pirmais lasījums, pilnvaras sarunām ar ES Padomi)

Preses konference: trešdien, 13. februārī, pulksten 15.00