Notikumu kopsavilkums 
 

Jāpārtrauc vardarbība pret sievietēm: EP deputāti mudinās pievienoties Stambulas konvencijai 

EP deputāti pirmdienas apspriedīs Stambulas konvenciju un citus pasākumus ar dzimumu saistītas vardarbības apkarošanai. Ceturtdien viņi balsos arī par rezolūciju.

Pirmdien, 25. novembrī, Starptautiskajā dienā vardarbības pret sievietēm izskaušanai, EP deputāti plenārsesijā apspriedīs ES pievienošanos Stambulas konvencijai. Viņi varētu mudināt dalībvalstis, kuras vēl nav ratificējušas konvenciju, to nekavējoties darīt, kā arī veikt visus nepieciešamos likumdošanas un politiskos pasākumus, lai apturētu vardarbību pret sievietēm un meitenēm. Debašu rezultāti tiks apkopoti rezolūcijā, par kuru balsos ceturtdien.

Lai atzīmētu šo starptautisko dienu, EP ēka Strasbūrā pirmdienas vakarā tiks izgaismota oranžos toņos.

Pamatinformācija

Eiropas Padomes konvencija par vardarbības pret sievietēm novēršanu un apkarošanu, kas pazīstama arī kā Stambulas konvencija, ir pirmais šajā jomā juridiski saistošais starptautiskais dokuments. Ar to izveidota visaptverošu pasākumu sistēma šādas vardarbības novēršanai, upuru atbalstam un vainīgo sodīšanai.

Lai arī ES 2017. gada 13. jūnijā parakstīja konvenciju, to joprojām nav ratificējušas septiņas dalībvalstis: Bulgārija, Čehija, Ungārija, Lietuva, Latvija, Slovākija un Lielbritānija.

Debates: pirmdien, 25. novembrī
Balsojums: ceturtdien, 28.novembrī

Procedūra: nesaistoša rezolūcija