Pašreizējā valoda: LV - latviešu valoda  

Aicinās noteikt saistošus mērķus bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai 

EP deputāti ceturtdien plāno aicināt pasaules bioloģiskās daudzveidības konferenci COP 15 vienoties par juridiski saistošiem mērķiem, kas līdzīgi Parīzes nolīgumam par klimata pārmaiņām.

ANO 2020. gada bioloģiskās daudzveidības konferencei COP 15 jāpalīdz apturēt pašreizējo bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, teikts rezolūcijas projektā.

EP deputāti arī vēlas aicināt ES kļūt par paraugu, piemēram, līdz 2030. gadam nodrošinot, ka 30% no ES teritorijas ir dabiska teritorija, un visās ES politikas jomās ņemot vērā bioloģiskās daudzveidības mērķus.

EP deputāti arī vēlas, lai vismaz 10% no ES ilgtermiņa budžeta palīdzētu centieniem uzlabot bioloģisko daudzveidību.

Vispārīga informācija

Bioloģiskā daudzveidība ir viena no Eiropas Parlamenta pastāvīgajām prioritātēm. Tas vairākkārt brīdinājis par to, ka tā pašlaik samazinās vēl nepieredzētos apmēros.

ANO Konvencija par bioloģisko daudzveidību stājās spēkā 1993. gada 29. decembrī. Eiropas Parlamenta delegācija no 2020. gada 19. oktobra līdz 1. novembrim apmeklēs tās 15. sanāksmi Kunmingā, Ķīnā.

Paredzams, ka COP 15 pieņems globālo bioloģiskās daudzveidības sistēmu laikposmam pēc 2020. gada, nosakot globālo bioloģiskās daudzveidības kursu nākamajiem 10 gadiem.

Debates: trešdien, 15. janvārī
Balsojums: ceturtdien, 16. janvārī