Notikumu kopsavilkums 
 

EP prasīs palīdzēt Eiropas kultūrai atgūties pēc Covid-19 radītā trieciena 

Rezolūcijā, par kuru jābalso trešdien, deputāti aicinās paredzēt īpašu ES finansējumu, lai atveseļotu Covid-19 smagi skarto Eiropas kultūras nozari.

Rezolūcija, kuras pamatā ir 10. jūlija plenārsēdes debates, vērš uzmanību uz to, ka ES atveseļošanas plāni neparedz tiešu finansējumu Eiropas radošajā un kultūras nozarē strādājošo atbalstam, kā arī norādīts uz programmas “Radošā Eiropa” nepietiekamo finansējumu ierosinātajā daudzgadu budžetā 2021-2027. gadam.


Vispārēja informācija


Elastīgāki valsts atbalsta noteikumi, ko ES pieņēma kā daļu no koronavīrusa reaģēšanas iniciatīvas, kā arī atjaunošanas plāns Next generation EU dod dalībvalstīm vairāk iespēju atbalstīt savus uzņēmumus, tomēr lēmumi par to, cik daudz naudas piešķirt kultūrai un radošajām personām, ir dalībvalstu ziņā.


Savukārt pēdējā Padomes daudzgadu budžeta priekšlikumā programmai “Radošā Eiropa” paredzētie līdzekļi tika samazinātas līdz 1,64 miljardiem eiro, radot vilšanos gan nozares pārstāvju vidū, gan arī Eiropas Parlamentam, kurš neatlaidīgi prasa šai programmai nākamajā budžeta periodā ieplānot 2,8 miljardus eiro.


* * *

Debates: 2020. gada 10. jūlijā

Balsojums: trešdien, 16. septembrī