Notikumu kopsavilkums 
 

EP deputāti balsos par okupētajās teritorijās izdoto Krievijas pasu neatzīšanu 

Ceturtdien Eiropas Parlaments balsos par noteikumiem, kas neļaus ES dalībvalstīm atzīt Krievijas pases, kas izdotas okupētajos Gruzijas un Ukrainas apgabalos.

Pagājušonedēļ Parlaments un Padome panāca vienošanos par likumprojektu, kas uzdos ES dalībvalstīm saskaņoti nepieņemt pases un citus ceļošanas dokumentus, ko Krievija saviem pilsoņiem ir izdevusi nelikumīgi okupētajos reģionos un teritorijās — Ukrainā un tā dēvētajos separātiskajos Gruzijas reģionos.


Jaunā tiesību akta mērķis ir nodrošināt, lai visās ES dalībvalstīs būtu vienota attieksme pret ceļošanas dokumentiem no šīm teritorijām. Tomēr EP deputāti uzsver, ka šis tiesību akts neietekmēs personu tiesības meklēt starptautisko aizsardzību, bēgot no kara Ukrainā.


Vispārīgi


Kopš Krievija 2014. gadā nelikumīgi anektēja Krimas pussalu, tā ir izsniegusi pases Krimas iedzīvotājiem, un pašlaik to dara arī citās teritorijās, ko vairs nekontrolē Ukrainas valdība. Krievijas pasu neatzīšana attiektos uz gadījumiem, kad persona pieprasa vīzu ieceļošanai ES vai vēlas šķērsot ES ārējās robežas.


Pašlaik gandrīz visas dalībvalstis jau ir paziņojušas, ka tās nepieņem Krievijas pases, kas izdotas ārvalstu okupētajos reģionos.


***


Balsojums: ceturtdien, 24. novembrī 12.00