EP priekšsēdētājs M. Šulcs: "Enerģētikas savienība ir vēsturisks projekts" 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Klusuma brīdis, pieminot Tunisijas terorakta upurus: ES Augstā pārstāve ārlietās F.Mogerīni, Latvijas premjerministre L.Straujuma, Eiropadomes priekšsēdētājs D.Tusks, EP priekšsēdētājs M.Šulcs, Padomes ģenerālsekretārs U.Korsepius © European Union 2015  

Eiropadomes sanāksmē, kas notika 19. martā Briselē, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs aicināja ES valstu un valdību vadītājus strādāt pie energoefektivitātes nodrošināšanas un enerģijas avotu dažādošanu. Viņš sacīja, ka enerģētikas savienība ir vēsturisks projekts un brīdināja, ka paļaušanās uz tikai dažiem piegādātājiem padara mūs viegli ievainojamus.

M. Šulcs uzsvēra lētākas un pieejamākas enerģijas nozīmību un norādīja uz faktu, ka lētākā un "tīrākā" enerģija nav tā, ko patērējam visvairāk. Enerģētikas savienība varētu palīdzēt ne tikai cīnīties pret klimata pārmaiņām, bet arī radīt jaunas darbavietas un veicināt ekonomisko izaugsmi, viņš sacīja.


Parlamenta priekšsēdētājs vērsa ES valstu un valdību vadītāju uzmanību uz dramatisko jauniešu bezdarbu Grieķijā. "Tas vienkārši ir netaisni, ka jaunieši ar savām dzīves izredzēm maksā par krīzi, kuru tie nav izraisījuši," piebilstot, ka mēs visi esam šīs krīzes upuri. "Daži par to maksā ar saviem nodokļiem, finansējot citu valstu garantijas, citi, pieņemot labklājības līmeņa pazemināšanos."


Runājot par ekonomikas politikas koordinēšanu dalībvalstu starpā, M. Šulcs izteica Parlamenta atbalstu Eiropas Komisijas plānam uzlabot Eiropas pusgadu, kas, cita starpā, ietver labāku sadarbību ar dalībvalstu parlamentiem. "Tikai tad, kad valstu parlamenti tiks patiesi iesaistīti un uzklausīti, tie apņemsies panākt Eiropas pusgada izdošanos," sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs.


Ukrainas jautājumā M.Šulcs mudināja dalībvalstis neatkāpties no sankcijām, kas ir veiksmīgs paņēmiens kā panākt Krievijas atgriešanos pie sarunu galda, kā arī aicināja dalībvalstis neiesaistīties vienpusējās darbībās.


EP priekšsēdētājs vērsa uzmanību arī uz situāciju Lībijā: "Pieaugošais politiskais vakuums atver durvis džihādistu grupējumiem un noziedzības tīkliem," viņš brīdināja.