EP deputāti diskutē par Eiropadomes samita iznākumu: enerģētika, Grieķija, eirozona 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Plenārsesijas debates  

Šodienas plenārsēdē EP deputāti diskutēja par pagājušajā nedēļā notikušo Eiropadomes sanāksmi, kuras galvenās tēmas bija enerģētikas savienība, situācija Grieķijā un Eiropas ekonomikas stimulēšana. EP deputāti atzinīgi izteicās par lēmumu ciešāk sadarboties enerģētikas jautājumos un aicināja strādāt pie situācijas Grieķijā.

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks sacīja, ka neskatoties uz to, ka ekonomikas prognozes uzlabojas, nepieciešams veikt reformas. “Nepieciešams veikt reformas nekavējoties, jo apstākļi mums ir labvēlīgi. Ņemot vērā, ka Eiropas Savienībā vēl arvien ir aptuveni pieci miljoni jauniešu bez darba, mēs nevaram sēdēt un atpūsties,” viņš sacīja.


Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers norādīja, ka Eiropas ekonomika uzlabojas, pateicoties naftas cenu kritumam un eiro maiņas kursam pret ASV dolāru, kas pavājinājies par 30%. “Tas ir liels īstermiņa ekonomikas programmas dzinējspēks un mēs grasāmies izmatot šo iespēju savā labā’’.


EP deputātu viedokļi


Fransuāza Gostete (EPP, Francija) uzskata, ka dalībvalstīm vairāk jāiegulda enerģētikas savienībā un uzsvēra, ka, lai atjaunotu ekonomisko izaugsmi, nepieciešams veikt strukturālās reformas.


Katlīna Vanbrempta (S&D, Beļģija) brīdināja, ka enerģētikas savienības spēks atkarīgs no Eiropas autoritātes globālā līmenī: “Mums nepieciešama ekonomika, kas ir brīva no oglekļa dioksīda. Bija laiks, kad Eiropa bija jauno tehnoloģiju, atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes pioniere. Taču tagad citi pasaules reģioni mūs pārspēj.”


Sajeds Kamals (ECR, Apvienotā Karaliste) izteica neapmierinātību ar to, ka pagājušās nedēļas samitā netika diskutēts par Grieķiju: “Demonstrējiet savu gribu piedāvāt risinājumus. Nevienam tematam nevajadzētu būt pārāk ‘’karstam” priekš Eiropadomes galda.”


Gijs Verhofštats (ALDE, Beļģija) aicināja dalībvalstis ļaut Komisijai vest sarunas par enerģētikas savienību: “Ja dalībvalstis nepieņems lēmumu uzticēt Komisijai vadīt sarunas, lai panāktu vienošanos par enerģētikas jomu un par ieguldījumiem energotīklos, mums nebūs enerģētikas savienības.”


Neoklis Silikjotis (GUE/NGL, Kipra) sacīja, ka jāaptur Grieķijas finansiālā izspiešana: “Mums jāīsteno reālas reformas, kas var palīdzēt reālajai ekonomikai un jātiek gala ar tādām nopietnām problēmām kā korupcija un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas.”


Rebeka Harmsa (Zaļie/EFA, Vācija) izteica atbalstu enerģētikas savienībai: “Ja tas tiks darīts pareizi, savienība varētu būt labākais veids, kā pasargāt vidi un ieviest jauninājumus rūpniecības sektorā, kā arī garantēt piegādes drošumu attiecībā pret Krieviju un citām valstīm, no kurām pašlaik esam atkarīgi.”


Pols Natals (EFDD, Apvienotā Karaliste), pieminot traģisko aviokompānijas “Germanwings” lidmašīnas avāriju sacīja: „Šodien nav īstā diena, lai celtu savu politisko reitingu. Vakardienas traģēdija ir aizkustinājusi mūs visus. Mūsu domas ir ar tiem, kas zaudējuši dzīvības.”


Haralds Vilmskijs (pie grupām nepiederošs, Austrija) jautāja, kāpēc netiek apspriesta situācija Grieķijā: “Šķiet, ka lielākā daļa šīs iestādes nevēlas diskutēt par šo tēmu. Vai jūs par to nekaunaties?”