Saharova balvas laureāts D. Mukvege: Nepieciešams mobilizēt sabiedrību 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta Sharova balvas 2014. gada laureāts Kongo ginekologs Deniss Mukvege 26. martā apmeklēja EP Cilvēktiesību apakškomitejas sēdi, lai ar deputātiem runātu par sieviešu ciešanām Kongo, gaidāmajām vēlēšanām un valsts nākotni. D. Mukvege savā slimnīcā Kongo ārstē sievietes, kas cietušas no seksuālās vardarbības.

Vizītes laikā sniegtajā intervijā D. Mukvege uzteica upuru drosmi: "Kad es domāju par Kongo nākotni, es to nevaru iedomātie bez šīm sievietēm aktīvistēm, kas pārcietušas briesmīgu nežēlību." Viņš aicināja Kongo sabiedrību būt vienotai: "Kad sabiedrībā valda ļaunums, tai jāmobilizējas, lai to apkarotu."


Uzzini vairāk par Eiropas Parlamenta aktualitātēm.


Deniss Mukvege


Deniss Mukvege ir starptautiski atzīts eksperts seksuālās vardarbības radīto fizisko un psiholoģisko seku ārstēšanā. 60 gadus vecais Kongo ginekologs 1998. gadā dibināja Panzi slimnīcu Bukavu pilsētā, lai kara plosītajā valstī sniegtu palīdzību sievietēm, kas cietušas no vardarbības.


Saharova balva


Eiropas Parlaments ik gadu piešķir Saharova balvu par domas brīvību. Balva tika izveidota 1988. gadā un to piešķir indivīdiem un kolektīviem, kas ievērojami sekmējuši cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzību.