Paziņoti šā gada Eiropas Pilsoņu balvas laureāti  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Jau kopš 2008. gada Eiropas Parlaments godina pilsoņu darbu pie Eiropas vērtību saglabāšanas  

Eiropas Parlaments piešķīris šā gada Eiropas Pilsoņu balvu 47 izcilām personībām no visas Eiropas Savienības, tādejādi godinot viņu ieguldījumu Eiropas iedzīvotāju savstarpējās sapratnes un sadarbības veicināšanā. Laureātu saraksts tika atklāts 3. jūnijā pēc 74 pieteikto kandidātu izskatīšanas.

"Eiropas Pilsoņu balvas žūrija godina to pilsoņu pūliņus, kas nodrošina veselības aprūpi, pārtiku, izrāda solidaritāti, izglīto, cīnās pret radikālismu un par LGBTI cilvēku tiesībām. Šo Eiropas pilsoņu ikdienas darbs ir svarīgs mūsu valstu sociālajai kohēzijai un es esmu gandarīta, ka Parlaments var viņus godināt," sacīja žūrijas priekšsēdētaja un Eiropas Parlamenta priekšsēdētaja vietniece Silvija Gijoma (S&D, Francija).


No Latvijas šā gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta labdarības fonda Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai.


Eiropas Pilsoņu balva


Kopš 2008. gada Eiropas Parlaments katru gadu piešķir Eiropas Pilsoņu balvu pilsoņiem, grupām vai organizācijām, kas ir apliecinājušas apņēmību veicināt Eiropas iedzīvotāju savstarpējo sapratni un sekmēt pārrobežu sadarbību Eiropas Savienībā. Balvai ir simboliska vērtība un tā godina cilvēkus, kas strādā pie Eiropas vērtību saglabāšanas.


Katrs Eiropas Parlamenta deputāts var izvirzīt vienu kandidātu.