13. decembrī Venecuēlas demokrātiskā opozīcija saņems Saharova balvu  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Vēro balvas pasniegšanas ceremoniju tiešraidē un noskaties video, lai uzzinātu vairāk par laureātu.

Venecuēla šobrīd piedzīvo nopietnu politisku un ekonomisku krīzi. Augstā inflācijas līmeņa dēļ miljoniem venecuēliešu cīnās, lai spētu izdzīvot. Kopš šā gada sākuma ielu demonstrācijās bojā gājušas jau 120 personas, opozīcijas vadītajai Nacionālajai asamblejai ir atņemtas tās pilnvaras un šobrīd valstī ir aptuveni 300 politieslodzītie.

Saharova balva ir cieņas apliecinājums Venecuēlas tautas cīņai  

26. oktobrī EP prezidents Antonio Tajāni un politisko grupu līderi nolēma, ka šā gada Saharova balva pienākas Venecuēlas demokrātiskajai opozīcijai -  Nacionāla asambleja (priekšsēdētājs Hulio Borhess) un šīs valsts politieslodzītie: Leopoldo Lopess, Antonio Ledesma, Daniels Sevalloss, Jons Goikoečea, Lorāns Salehs, Alfredo Ramoss un Andrēa Gonsalesa.

"Es domāju, ka šī balva nav tikai politieslodzītajiem vai opozīcijas vadītajiem, tā ir kā atzīšanas simbols katram venecuēlietim. Tiem Venecuēlas cilvēkiem, kas jau daudzus gadus cīnās par brīvību," sacīja Venecuēlas Nacionālās asambleja priekšsēdētājs Hulio Borhess.

13. decembrī Hulio Borhess,  Antonio Ledesma un politieslodzīto pārstāvji būs Strasbūrā, lai saņemtu Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību.

Skaties ceremoniju  tiešraidē

Saharova balvas pasniegšanas ceremoniju būs iespējams vērot tiešraidē EP facebook lapā. Ceremonijai sekos preses konference un tiešraides intervija ar Venecuēlas demokrātiskās opozīcijas pārstāvjiem.

Saharova balva

Katru gadu Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domu brīvību, kas nosaukta par godu padomju fiziķim un politiskajam disidentam Andrejam Saharovam. Balvas mērķis ir godināt cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības. 2016. gadā balvu ieguva Nadia Murada (Nadia Murad) un Lamija Adži Bašara (Lamiya Aji Bashar).