Infografika: vietu skaits Eiropas Parlamentā 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Vietu skaits Eiropas Parlamentā pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās samazinājās no 751 uz 705. Ar atjauninātu vietu sadalījumu var iepazīties mūsu infografikā.

Vietu skaita sadalījums Eiropas Parlamentā.  

Sākot no 1. februāra Eiropas Parlamentā ir 705 vietas, salīdzinājumā ar 751 vietām pirms Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES 2020. gada 31. janvārī (kas ir maksimālais skaits, ko pieļauj ES līgums).

27 no 73 Apvienotās Karalistes vietām tika pārdalītas citām valstīm, bet atlikušās 46 tiek rezervētas gadījumam, ja nākotnē notiks ES paplašināšanās. Saskaņā ar 1976. gada vēlēšanu noteikumiem dalībvalstīm jāpaziņo deputātu vārdi Eiropas Parlamentam pirms oficiālas mandātu apstiprināšanas.

Vietu skaita sadalījums Eiropas Parlamentā pēc ''Brexit''.  

Vietu sadalījums: bez zaudētājiem

 

EP vietu sadalījums nodrošina to, ka neviena valsts nezaudē savas vietas, bet dažas iegūst papildu no vienas līdz piecām vietām, lai nodrošinātu pārstāvību, kas balstīta uz demogrāfiskajiem rādītājiem.

Esošais sadalījums ņem vērā dalībvalstu iedzīvotāju skaitu un tas ievēro "pakāpeniskas proporcionalitātes principu". Tas nozīmē, ka valstīm ar mazāku iedzīvotāju skaitu ir mazāks deputātu skaits EP, nekā valstīm ar lielāku iedzīvotāju skaitu.

Tajā pašā laikā EP deputātiem no lielākām valstīm vajadzētu pārstāvēt vairāk cilvēku nekā EP deputātiem no mazākām valstīm. Tādā veidā EP deputātiem no mazākām valstīm ir nodrošināta salīdzinoši pastiprināta klātbūtne Parlamentā.