Eiropas Parlamenta septiņas politiskās grupas 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta devītā sasaukuma vietu sadalījums politisko grupu dalījumā 2020. gada 28. februārī.  

Pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES Eiropas Parlamentā ir 705 vietas. Aicinām iepazīties ar vietu sadalījumu un uzzināt, kādās politiskās grupās darbojas ievēlētie deputāti.

Viena no Spānijai papildu atvēlētajām vietām vēl nav aizpildīta, tāpēc pašlaik Eiropas Parlamentā ir 704 deputāti, kuri piedalās Parlamenta darbā.

EP deputātiem jāizšķiras, kurai politiskai grupai pievienoties. EP politiskajās grupās, ko mēdz saukt par frakcijām, apvienojas deputāti no dažādām valstīm, kuriem ir kopīga politiskā piederība un pārliecība.

Saskaņā ar Parlamenta noteikumiem, lai politiskā grupa tiktu oficiāli atzīta, tajā ir jābūt vismaz 25 EP deputāti, kas ievēlēti vismaz no septiņām dalībvalstīm. Deputāts var pievienoties tikai vienai politiskajai grupai vai pieņemt lēmumu darboties Parlamentā kā neatkarīgais deputāts, ko dēvē par ‘’pie politiskajām grupām nepiederošais deputāts’’ (vai ‘’NI’’, saīsinājums no franču non-inscrits). Esošajā EP sasaukumā 29 deputāti nav pievienojušies nevienai no parlamentā eksistējošām politiskajām grupām.

Sasaukuma laikā politiskās grupas var tikt izveidotas jebkurā brīdī. Pašreiz septiņas politiskās grupas atbilst nepieciešamajiem kritērijiem.

Politiskajām grupām ir noteiktas priekšrocības, piemēram, lielāka ietekme, nosakot EP darbakārtību, lielāks uzstāšanas laiks plenārsēdēs, plašākas biroja telpas, vairāk darbinieku un lielāks budžets pasākumu organizēšanai un komunikācijai. Politiskās grupas arī lemj par parlamentāro komiteju un Parlamenta delegāciju sastāvu.

Aicinām iepazīties ar EP devītā sasaukuma vietu sadalījumu politisko grupu dalījumā 2020. gada 28. februārī (grupas norādītas samazināšanās secībā):


Politiskā grupa

Priekšsēdētājs vai priekšsēdētaja vietnieks

Deputātu skaits

Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupa, ETP

(Group of the European People's Party, EPP)

Manfred Weber (Vācija). Šis ir deputāta 4 mandāts Eiropas Parlamentā. M. Vēbers vada ETP grupu kopš 2014. gada.

187

Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa, S&D

(Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament, S&D)

Iratxe García (Spānija). EP deputāte kopš 2004. gada.

147

Politiskā grupa ''Renew Europe''

Dacian Cioloș (Rumānija). Šis ir deputāta pirmais mandāts Eiropas Parlamentā. D. Čološs, bijušais Rumānijas premjerministrs, ieņēma Lauksaimniecības komisāra amatu no 2010. līdz 2014. gadam.

98

Identitātes un demokrātijas grupa, ID

(Identity and Democracy Group, ID)

Marco Zanni (Itālija). EP deputāts kopš 2014. gada.

76

Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa

(Group of the Greens/European Free Alliance, Greens/EFA)

Līdzpriekšsēdētāji Ska Keller (Vācija) un Philippe Lamberts (Beļģija). S. Kellere, EP deputāte kopš 2009. gada, tika ievēlēta par Grupas līdzpriekšsēdētāju 2016. gadā. F. Lamberts, EP deputāts kopš 2009. gada, tikai iecelts Grupas līdzpriekšsēdētāja amatā 2014. gadā.

67

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, EKR

(European Conservatives and Reformists, ECR)

Līdzpriekšsēdētāji Ryszard Legutko (Polija) un Raffaele Fitto (Itālija). R. Legutko, EP deputāts kopš 2009. gada, tika ievēlēts par Grupas līdzpriekšsēdētāju 2017. gadā. R. Fitto ir bijis EP deputāts 1999. -  2000. gadā un kopš 2014. gada.

62

Eiropas Apvienotā kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālā grupa

(Confederal Group of the European United Left - Nordic Green Left,GUE/NGL)

Līdzpriekšsēdētāji Martin Schirdewan (Vācija) un Manon Aubry (Francija). M. Schirdewan ir EP deputāts kopš 2017. gada, savukārt, M. Aubry Eiropas Parlamentā tika ievēlēts 2019. gadā.

39Pēc Eiropas vēlēšanām 2019. gada maijā un pirms Lielbritānijas izstāšanās no ES Eiropas Parlamentā darbojās 751 deputāts. Iepazīties ar EP devītā sasaukuma politiskajām grupām pirmās sesijas atklāšanas brīdī - 2019. gada 2. jūlijā - var zemāk.

Eiropas Parlamenta 9. sasaukuma sastāvs (sasaukuma pirmās sesijas atklāšana 2019. gada 2. jūlijā).  

Plašāka informācija par politiskajām grupām, esošajā un iepriekšējos sasaukumos, pieejama EP vēlēšanu rezultātu mājaslapā.