Parlaments uzsāk jauno sasaukumu - izveidotas septiņas politiskās grupas 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta 9. sasaukuma sastāvs (sasaukuma pirmās sesijas atklāšana 2019. gada 2. jūlijā).  

2. jūlijā Eiropas Parlaments atklāja devītā sasaukuma pirmo plenārsēdi. EP deputāti darbosies septiņās politiskās grupas. Lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk par grupu izveidi.

Tiklīdz tiek paziņoti oficiālie Eiropas vēlēšanu rezultāti, jaunievēlētiem EP deputātiem jāizšķiras, kurai politiskai grupai pievienoties. EP politiskajās grupās, ko mēdz saukt par frakcijām, apvienojas deputāti no dažādām valstīm, kuriem ir kopīga politiskā piederība un pārliecība.

Saskaņā ar Parlamenta noteikumiem, lai politiskā grupa tiktu oficiāli atzīta, tajā ir jābūt vismaz 25 EP deputātiem, kas ievēlēti vismaz no 7 dalībvalstīm. Deputāts var pievienoties tikai vienai politiskajai grupai vai pieņemt lēmumu darboties Parlamentā kā neatkarīgais deputāts, ko dēvē par ‘’pie politiskajām grupām nepiederošais deputāts’’ (vai ‘’NI’’, saīsinājums no franču non-inscrits). Pašlaik esošajā sasaukumā 57 deputāti nav pievienojušies nevienai no parlamentā eksistējošām politiskajām grupām.

Sasaukuma laikā politiskās grupas var tikt izveidotas jebkurā brīdī. Pašlaik par atbilstošām nepieciešamajiem kritērijiem ir atzītas septiņas politiskās grupas.

Politiskajām grupām ir noteiktas priekšrocības, piemēram, lielāka ietekme, nosakot EP darbakārtību, lielāks uzstāšanas laiks plenārsēdēs, plašākas biroja telpas, vairāk darbinieku un lielāks budžets pasākumu organizēšanai un komunikācijai. Politiskās grupas arī lemj par parlamentāro komiteju un Parlamenta delegāciju sastāvu.

Aicinām iepazīties ar EP devītā sasaukuma politiskajām grupām pirmās sesijas atklāšanas brīdī - 2019. gada 2. jūlijā (grupas norādītas samazināšanās secībā):


Politiskā grupa

Priekšsēdētājs vai priekšsēdētaja vietnieks

Deputātu skaits

Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupa, ETP

(Group of the European People's Party, EPP)

Manfred Weber (Vācija). Šis ir deputāta 4 mandāts Eiropas Parlamentā. M. Vēbers vada ETP grupu kopš 2014. gada.

182

Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupa, S&D

(Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament, S&D)

Iratxe García (Spānija). EP deputāte kopš 2004. gada.

154

Politiskā grupa ''Renew Europe''

Dacian Cioloș (Rumānija). Šis ir deputāta pirmais mandāts Eiropas Parlamentā. D. Čološs, bijušais Rumānijas premjerministrs, ieņēma Lauksaimniecības komisāra amatu no 2010. līdz 2014. gadam.

108

Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa

(Group of the Greens/European Free Alliance, Greens/EFA)

Līdzpriekšsēdētāji Ska Keller (Vācija) un Philippe Lamberts (Beļģija). S. Kellere, EP deputāte kopš 2009. gada, tika ievēlēta par Grupas līdzpriekšsēdētāju 2016. gadā. F. Lamberts, EP deputāts kopš 2009. gada, tikai iecelts Grupas līdzpriekšsēdētāja amatā 2014. gadā.

74

Identitātes un demokrātijas grupa, ID

(Identity and Democracy Group, ID)

Marco Zanni (Itālija). EP deputāts kopš 2014. gada.

73

Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, EKR

(European Conservatives and Reformists, ECR)

Līdzpriekšsēdētāji Ryszard Legutko (Polija) un Raffaele Fitto (Itālija). R. Legutko, EP deputāts kopš 2009. gada, tika ievēlēts par Grupas līdzpriekšsēdētāju 2017. gadā. R. Fitto ir bijis EP deputāts 1999. -  2000. gadā un kopš 2014. gada.

62

Eiropas Apvienotā kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālā grupa

(Confederal Group of the European United Left - Nordic Green Left,GUE/NGL)

Līdzpriekšsēdētāji Martin Schirdewan (Vācija) un Manon Aubry (Francija). M. Schirdewan ir EP deputāts kopš 2017. gada, savukārt, M. Aubry šis ir pirmais deputāta mandāts Eiropas Parlamentā.

41


Plašāka informācija par politiskajām grupām, esošajā un iepriekšējos sasaukumos, EP vēlēšanu rezultātu mājaslapā.