EP politisko grupu prioritātes: Identitātes un demokrātijas grupa (ID) 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Identitātes un demokrātijas grupa (ID) ir jauna politiskā grupa un tā ir piektā lielākā no pašreiz izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.

Identitātes un demokrātijas grupa (ID) izveidota tikai pašreizējā sasaukuma Eiropas Parlamentā, aizstājot grupu "Nāciju un brīvības Eiropa" (ENF), kura darbojās iepriekšējā sasaukumā. Pašreiz ID grupā ir 73 deputāti, kas padara to par piekto lielāko spēku Eiropas Parlamentā.

Grupā darbojas deputāti no deviņām valstīm, vairākums no kuriem pārstāv Itālijas partiju Lega, Francijas pariju Rassemblement national un Vācijas partiju Alternative für Deutschland (AfD).

Marco Zanni no Itālijas 2019. gada jūlijā ievēlēts par grupas priekšsēdētaju. Šis ir viņa otrais pilnvaru termiņš Eiropas Parlamentā. Priekšsēdētājam ir divi vietnieki.

ID grupas darbības uzmanības centrā ir jaunu darba vietu izveidošana, ekonomikas izaugsme, drošības uzlabošana un nelegālās imigrācijas apkarošana, kā arī birokrātijas mazināšana ES.

ID grupai nav neviena Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieka amata, tāpat, neviens no ID deputātiem nav ievēlēts par Parlamenta komiteju priekšsēdētāju.