Komisāru darba intervijas 7. oktobrī: Vera Jourova (Čehija) un Žuzeps Borels (Spānija) 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Pirmdien 7. oktobrī Vera Jourova un Žuzeps Borels tiks iztaujāti atbildīgajās EP komitejās par viņu kompetencēm un spējām pildīt jaunās Eiropas Komisijas darbības programmas uzdevumus.

Pirmdien plānotās Komisāru ‘’darba intervijas’’: Vera Jourova un Žuzeps Borels.  

7. oktobrī EP komitejas turpina uzklausīšanas sēriju, kas tika iesākta 30. septembrī. Pirmdien EP atbildīgajās komitejās tiks iztaujāti divi priekšsēdētājas vietnieku amatu kandidāti: Vera Jourova no Čehijas, kura būtu atbildīga par portfeli “Vērtības un pārredzamība”, un Žuzeps Borels no Spānijas, kurš izvirzīts ES Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos amatam.

Lai Urzulas fon der Leienas sastādītā jaunā Eiropas Komisija varētu sākt pildīt piecu gadu pilnvaru termiņu, Eiropas Parlamentam jāapstiprina Komisijas sastāvs. Vispirms Parlamenta komitejas novērtēs un sniegs atzinumu par Komisijas priekšsēdētājas fon der Leienas izvirzīto komisāru kandidātu atbilstību paredzamajam amatam un atbildības jomai.

Par katra kandidāta portfeli atbildīgajā Parlamenta komitejā notiek trīs stundas gara uzklausīšana, kas tiek pārraidīta tiešsaistē. Uzklausīšanas notiks no 30. septembra līdz 8. oktobrim.

Aicinām iepazīties ar tematisko sadaļu, lai uzzinātu, kā Parlamentā tiek rīkotas publiskās uzklausīšanas.


Pirmdien 7. oktobrī notiks komisāra amata kandidātu uzklausīšanas: