Šonedēļ Parlamentā: Komisāru kandidātu uzklausīšana, ES budžets, ‘’Brexit’’, Saharova balvas finālisti  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

EP atbildīgās komitejas sāk komisāru amatu kandidātu uzklausīšanas otro nedēļu. Deputāti diskutēs par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES un balsos par rezolūciju par ES budžetu.

Pirmdien un otrdien atbildīgajās EP komitejās turpinās komisāru amatu kandidātu publiskās uzklausīšanas. Starp šonedēļ plānotajām topošo komisāru ‘’darba intervijām’’, tiks iztaujāti trīs priekšsēdētajas izpildvietnieku amatu kandidāti un Žuzeps Borels, kurš izvirzīts ES Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos amatam.


Trešdien EP plenārsēdē deputāti apspriedīs Eiropadomes sanāksmi, kas notiks 17. un 18. oktobrī Briselē. Plānots, ka ES valstu un valdību vadītāji samitā apspriedīs esošo situāciju, kas izveidojusies sakarā ar gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, pārrunās aktuālākās problēmas klimata jomā, kā arī diskutēs par ES ilgtermiņa budžetu 2021. - 2027. gadam.


Tāpat deputāti balsos par rezolūciju par iespējamo ārvalstu iejaukšanos vēlēšanu norisē un dezinformāciju dalībvalstu un Eiropas līmenī. Šā gada sākumā kā galvenos dezinformācijas avotus Eiropā Parlaments minēja Krieviju, kā arī Ķīnu, Irānu un Ziemeļkoreju.


Otrdien Ārlietu komitejas (AFET) un Attīstības komitejas (DEVE) kopīgajā sanāksmē deputāti izraudzīs trīs finālistus 2019. gada Saharovas balvas par domas brīvību saņemšanai.


Pirmdien un otrdien EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli tiekas ar Emanuēlu Makronu, Angelu Merkeli un Borisu Džonsonu, lai pārrunātu ES ilgtermiņa budžetu, apspriestu situāciju, ko radījusi gaidāmā Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, un citus jautājumus.