Komisāru darba intervijas 8. oktobrī: Valdis Dombrovskis, Margrēte Vestagere un Franss Timmermanss 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Otrdien trīs Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku amatu kandidāti tiks iztaujāti EP komitejās par viņu kompetencēm un spēju atbildēt uz izaicinājumiem, ar kuriem saskaras ES.

Otrdien plānotās EK priekšsēdētājas izpildvietnieku ‘’darba intervijas’’: Valdis Dombrovskis, Margrēte Vestagere un Franss Timmermanss.  

Otrdien EP atbildīgajās komitejās tiks iztaujāti trīs Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku amatu kandidāti: Valdis Dombrovskis (Latvija), Margrēte Vestagere (Dānija) un Franss Timmermanss (Nīderlande).

Pēc lauksaimniecības komisāra amata kandidāta Januša Vojcehovska (Polija) uzklausīšanas rezultātiem, kas notika 1. oktobrī, deputāti nolēma rakstiski uzdot viņam papildu jautājumus, un uzaicināja viņu uz atkārtotu uzklausīšanu. Papildu uzklausīšana notiks otrdien, 8. oktobrī pulksten 11:00 (pēc Centrāleiropas laika), un ilgs pusotru stundu.

Lai Urzulas fon der Leienas sastādītā jaunā Eiropas Komisija varētu sākt pildīt piecu gadu pilnvaru termiņu, Eiropas Parlamentam jāapstiprina Komisijas sastāvs. Vispirms Parlamenta komitejas novērtē katra kandidāta kompetences un sniedz atzinumu par kandidāta atbilstību paredzamajam amatam un darbības jomai.

Par katra kandidāta portfeli atbildīgajā Parlamenta komitejā notiek trīs stundas gara uzklausīšana, kas tiek pārraidīta tiešsaistē. Uzklausīšanas notiek no 30. septembra līdz 8. oktobrim.

Aicinām iepazīties ar tematisko sadaļu, lai uzzinātu, kā Parlamentā tiek rīkotas publiskās uzklausīšanas.

Otrdien 8. oktobrī notiks komisāra amata kandidātu uzklausīšanas: