Parlaments ievēlē jauno Eiropas Komisiju (infografika) 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Eiropas Parlaments 27. novembrī apstprināja Urzulas fon der Leienas vadīto komisāru komandu.  

Pēc ierosināto kandidātu novērtējuma, deputāti 27. novembrī balsojot apstiprināja Urzulas fon der Leieinas vadīto Eiropas Komisiju, lai tā varētu oficiāli uzsākt darbu 1. decembrī.

Eiropas Parlamenta deputāti ar 461 balsi par, 157 pret un 89 atturoties apstiprināja jauno Eiropas komisiju.

Uzrunājot klātesošos plenārsēdē, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas amatā ievēlēta Urzula fon der Leieina sacīja: “Mēs esam gatavi, bet pats galvenais - Eiropa ir gatava. Mans vēstījums ir vienkāršs: sāksim strādāt! ”

“Ja mēs labi darīsim savu darbu, Eiropa būs pirmais kontinents pasaulē, kurš 2050. gadā būs sasniedzis oglekļa neitralitāti, tā būs spēcīga digitālās jomas līdere, tā būs ekonomika, kurai izdosies vislabāk nodrošināt vajadzīgo līdzsvaru starp tirgus ekonomiku un sociālo drošību... Uzdevums nav viegls, bet mēs kopīgi varam to paveikt.”

Ar trešdienas plenārsēdes balsojumu noslēdzās ilgs un rūpīgs novērtēšanas process, ko veica Eiropas Parlaments, izvērtējot piedāvāto komisāru komandu.

Novērtēšanas procesa mērķis ir nodrošināt ES izpildinstitūcijai demokrātisku leģitīmu mandātu darboties visu eiropiešu interesēs.

EP deputāti 2019. gada jūlijā ievēlēja Urzulu fon der Leienu par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju. No septembra beigām līdz novembra vidum Parlamenta komitejas rīkoja atklātas uzklausīšanas, lai izvērtētu katra izvirzītā komisāra amata kandidāta kompetences un atbilstību paredzamai darbības jomai.


21. novembrī Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli un politisko grupu vadītāji vienojās par pārbaudes procesa pabeigšanu un secināja, ka Parlaments plenārsēdē ir gatavs veikt galīgo balsojumu.

Jaunā Komisija 1. decembrī uzsāks savas darbības piecu gadu termiņu.


Aicinām ieskatīties mūsu infografikā, lai uzzinātu vairāk par jauno komisāru komandu un viņu atbildības jomām.

Jaunā Eiropas Komisija (2019-2024).