Infografika: Kāda ir jaunā Eiropas Komisija? 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Jaunā Eiropas Komisija.  

Jaunievēlētās Eiropas Komisijas sastāvā ir vairāk sievietes nekā jebkurā iepriekšējā komisijā, un komisāriem ir bagāta politiskā pieredze. Vairāk informācijas - mūsu infografikā.

Jaunajā Eiropas komisāru komandā, kuru 27. novembrī ievēlēja Eiropas Parlaments, ir 12 sievietes, kas ir vairāk salīdzinājumā ar Žana Kloda Junkera Komisiju, kuras sastāvā, 2014. gadā uzsākot darbu, bija 9 sievietes. Pirmo reizi par Komisijas priekšsēdētāju tika ievēlēta sieviete - jūlijā Eiropas Parlaments apstiprināja Urzulas fon der Leienas iecelšanu amatā.

Liela daļa komisāru agrāk ieņēmuši ministru posteņus savu valstu valdībās. Deviņi Urzulas fon der Leienas komandas locekļi ir bijuši Eiropas Parlamenta deputāti.

Jaunākais komisārs jaunajā Komisijā ir pārstāvis no Lietuvas Virgīnijs Sinkēvičs (29 gadi), bet vecākais ir bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Žuzeps Borels no Spānijas (72 gadi).

Eiropas Parlaments rīkoja atklātas uzklausīšanas, lai deputāti varētu izvērtēt katra izvirzītā komisāra amata atbilstību paredzamai darbības jomai un gūt pārliecību, ka piedāvātajiem kandidātiem ir spējas un vīzija darboties visu eiropiešu interesēs.