Eiropas Parlaments Latvijā 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlamenta darba vietas atrodas Strasbūrā, Briselē un Luksemburgā. Vietējie EP biroji darbojas 35 Eiropas pilsētās, arī Rīgā, nodrošinot aktivitātes visās ES dalībvalstīs.

Eiropas Parlamenta biroji atrodas visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī Vašingtonā (ASV).  

Vai tas ir jauns skolēns, kuru interesē notiekošais Eiropā, vai skolotājs, kurš meklē informāciju par ES darbību, lai gatavotos nodarbībām, vai vides aktīvists, kurš vēlas zināt, ko dara Eiropas Parlaments, lai risinātu klimata pārmaiņu problēmu un nodrošinātu, ka iedzīvotāju balss tiek sadzirdēta, vai arī vienkāršs pilsonis, kurš vēlas iesaistīties demokrātiskajā procesā un dalīties viedoklī ar citiem eiropiešiem, kuriem ir kopīgas intereses. Eiropas Parlamenta vietējie biroji 35 Eiropas pilsētās strādā, lai nodrošinātu visu iepriekš minēto un vēl daudz vairāk. EP biroji (EPB) informē un komunicē par Eiropas Parlamenta darbu, pieņemtajiem lēmumiem un deputātu aktivitātēm, organizē pasākumus un diskusijas, uztur sakarus ar cilvēkiem un organizācijām, kas vēlas piedalīties Eiropas nākotnes veidošanā.


Vairāk informācijas - mūsu video.

Tev, Tavā valstī, Tavā valodā

Simtiem tūkstošu cilvēku 2019. gadā pievienojās Eiropas vēlēšanu līdzdalības kustībai ‘’Šoreiz es balsošu!’’, apņēmās balsot paši un palīdzēja skaidrot citiem, kāpēc dalība vēlēšanās ir svarīga. Šī kopiena turpina darboties ''Mēs esam kopā'' platformā, lai vēl vairāk eiropiešu iesaistītu demokrātiskajā procesā un palīdzētu stiprināt Eiropu. Eiropas Parlamenta biroji atbalsta aktīvistu iniciatīvas un rīko pasākumus, diskusijas vai apmācības tiešsaistē un bezsaistē. Seko līdzi EP birojam sociālajos tīklos, lai saņemtu aktuālāko informāciju par Eiropas Parlamenta darbu.

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sociālajos tīklos:

Twitter
Facebook
Instagram

Jaunie eiropieši uzmanības centrā

EPB atbalsta arī Eiropas mēroga aktivitātes jauniešiem:


  • Jaunatnes dienu pasākums (European Youth Event - EYE) pulcē tūkstošiem jauniešu, lai veidotu savu viedokli un dalītos idejās par Eiropas nākotni. Nākamais pasākums notiks Strasbūrā 2020. gadā no 29. līdz 30. maijam.

  • Euroscola ir simulācijas spēle vidusskolēniem, kas praktiski iepazīstina skolēnus ar Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesu. Skolēniem ir iespēja Strasbūrā klātienē iejusties Eiropas Parlamenta deputāta lomā un uzstāties ar runu sēžu zālē, iesaistīties sarunās, balsot un pieņemt rezolūciju projektus. Gadā Strasbūrā notiek līdz 20 Euroscola sesijām, piesaistot aptuveni 10 000 vidusskolēnu no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

  • ‘’Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas’’ programma sniedz iespēju vidusskolu un profesionālo skolu skolniekiem iepazīties ar ES darbu un uzzināt par savām iespējām un tiesībām. Apkopotie dati liecina, ka uz 2019. gada oktobra beigām programmā bija aktīvi iesaistījušies 3 411 skolotāji un 21 450 skolnieki no 1 500 sertificētām skolām 27 ES dalībvalstīs (izņemot Apvienoto Karalisti).

Parlamenta biroji sadarbojas arī ar mediju pārstāvjiem savās valstīs un, protams, ar EP deputātiem, kurus viņi iesaista tematiskajās debatēs, apaļā galda diskusijās un citās aktivitātēs.

Apmeklē, piedzīvo, iepazīsti

Katram apmeklētājam, atrodoties Berlīnē, Helsinkos, Ļubļanā, Kopenhāgenā un pavisam drīz arī Tallinā, ir iespēja apmeklēt “Europa Experience” ekspozīciju, lai ar multimediju un interaktīvas ekspozīcijas starpniecību iepazīties, kā Eiropas līmenī tiek pieņemti lēmumi. Briselē apmeklēt ekspozīciju ir iespējams Eiropas Parlamentu apmeklētāju centrā “Parlamentarium” un Strasbūrā - Simonas Veilas vārdā nosauktā “Parlamentariumā''.