Šonedēļ Eiropas Parlamentā: klimata pārmaiņām veltītā ārkārtas sesija, Eiropas nākotne, Saharova balvas laureāti 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

EP this week  

Šonedēļ ārkārtas sesijā EP deputāti apspriedīs nepieciešamos pasākumus, kurus jārealizē klimata jomā, kā arī gatavosies konferencei par Eiropas nākotni un godinās cilvēktiesību aktīvistus.

Eiropas Parlamentā trešdien notiks ārkārtas plenārsesija, kuras galvenais darba kārtības jautājums būs jaunā iniciatīva “Zaļais kurss Eiropai”. Iniciatīvas mērķis ir nodrošināt, lai Eiropa kļūtu par pirmo klimata ziņā neitrālo kontinentu pasaulē. Paredzēts, ka Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula von der Leiena un pirmais priekšsēdētājas izpildvietnieks Franss Timmermanss šajā sesijā iepazīstinās deputātus ar Eiropas zaļā kursa pasākumu kopumu cīņai pret klimata izmaiņām un uzklausīs viņu pirmās reakcijas.


Konstitucionālo jautājumu komiteja (AFCO) pirmdien pabeigs darbu pie priekšlikuma Parlamenta vadībai atbalstīt konferenci par Eiropas nākotni, kuru paredzēts organizēt 2020. gadā. Konferenci kopīgi organizēs Parlaments, Padome un Komisija. Arī ES pilsoņiem būs iespēja izteikt savu viedokli un sniegt priekšlikumus, tādējādi dot savu pienesumu ES reformēšanā.


Parlaments godinās Saharova balvas par domas brīvību laureātus, otrdien atklājot “Saharova brīvības aleju”. Alejā tiks izvietotas piemiņas plāksnes, kurās redzami visi iepriekšējo gadu Saharova balvas laureāti. Ekspozīciju varēs aplūkot, pārvietojoties starp atsevišķām Parlamenta ēkām Briselē. Kopš 1988. gada Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu par domas brīvību cilvēkiem un organizācijām, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības.