Nākamnedēļ plenārsesijā Briselē: ES daudzgadu budžets, COVID-19 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Marta pirmās plenārsesijas darba kārtībā - ES daudzgadu budžets, koronavīruss, situācija uz Grieķijas un Turcijas robežas.  

EP deputāti saīsinātā plenārsēdē apspriedīs koronavīrusa uzliesmojumu, ES daudzgadu budžetu un situāciju uz Grieķijas un Turcijas robežas.

Ņemot vērā iespējamos riskus saistībā ar koronavīrusa izplatīšanos, izņēmuma kārtā plenārsēde notiek Briselē, nevis Strasbūrā. Sesija tika saīsināta – tā notiks tikai vienu dienu 10. martā.

Reaģējot uz straujo koronavīrusa izplatīšanos, EP deputāti otrdienas rītā izvērtēs ES un dalībvalstu centienus sagatavot un realizēt koordinētus ES mēroga pasākumus, lai ierobežotu turpmāko vīrusa izplatīšanos.


EP deputāti otrdienas pēcpusdienā izvērtēs situāciju par bēgļu koncentrāciju uz Turcijas un Grieķijas robežas, pēc Ankaras pagājušās nedēļas nogalē pieņemtā lēmuma atcelt šķēršļus migrantiem un patvēruma meklētājiem, kas vēlas iekļūt ES teritorijā.


Tāpat otrdienas pēcpusdienā EP deputāti ar Padomes priekšsēdētāju Šarlu Mišelu (Charles Michel) apspriedīs situāciju, ka valstu un valdību vadītāji februāra budžeta samitā nav spējuši panākt vienošanos par ES daudzgadu budžetu, kas ļautu uzsākt sarunas starp dalībvalstīm un Eiropas Parlamentu.