Atskats uz plenārsesiju: koronavīruss, ES budžets, migrācija 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Aizvadītajā sesijā EP deputāti apsprieda koronavīrusa uzliesmojumu, ES daudzgadu budžetu un situāciju uz Grieķijas un Turcijas robežas.  

Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ saīsinātā plenārsēdē EP deputāti apsprieda ES rīcības plānu vīrusa izplatības ierobežošanai, situāciju uz Grieķijas un Turcijas robežas, ES daudzgadu budžetu.

Koronavīrusa uzliesmojuma kontekstā plenārsesija notika Briselē, nevis Strasbūrā, un tika saīsināta līdz vienai dienai. EP deputāti otrdienas rītā ar Eiropas Komisiju un ES prezidentvalsti Horvātiju apsprieda COVID-19 uzliesmojumu, uzsverot, ka jāpanāk vīrusa straujās izplatības ierobežošanu Eiropā. Deputāti aicina ES uz solidaritāti un ieguldīt vairāk līdzekļu kopīgos pētījumos par vīrusa apkarošanu.

Debatējot par februāra ES budžeta samitu, kurā ES valstu un valdību vadītājiem neizdevās panākt kopēju nostāju par ES daudzgadu budžetu, EP deputāti kritizēja Eiropadomes priekšsēdētajā Šarla Mišela priekšlikumu kā nepietiekamu un norādīja, ka Eiropas Parlaments neapstiprinās ‘’sliktu risinājumu’’ ES finansējumam nākamajiem septiņiem gadiem.

ES ir jāpalīdz Grieķijai kontrolēt robežu ar Turciju, otrdienas debatēs par aktuālo situāciju uz Grieķijas un Turcijas robežas norādīja EP deputāti. Daudzi arī uzsvēra, ka 2015. gada bēgļu krīze nav jāatkārto, un uzstāja, ka ES ir jāatjaunina kopējie patvēruma noteikumi.

Sesijas sākumā, otrdien, EP deputāti atzinīgi novērtēja jauno dzimumu līdztiesības stratēģiju, kuru 5. martā publiskoja Eiropas Komisija, bet uzsvēra nepieciešamību noteikt konkrētas rīcības. "Sieviešu tiesību īstenošana nav izvēles jautājums, tas ir pienākums, un tas ir iespējams tur, kur ir politiskā griba," sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniece Maireda Makginesa (Mairead McGuiness).

Citi darbakārtības jautājumi


Ņemot vēra piesardzības pasākumus saistībā ar veselības drošības prasībām, politisko grupu vadītāji šonedēļ nolēma pārskatīt Eiropas Parlamenta aktivitāšu kalendāru. Arī nākamā plenārsēde tiks saīsināta un notiks 1. - 2. aprīlī Briselē. Savukārt nākamnedēļ plānotās komiteju sēdes ir atliktas.