Atskats uz EP sesiju: atgūšanas fonds, ES budžets neparedzētiem gadījumiem, izsekošanas lietotnes 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Atskats uz EP sesiju (2020. gada 13. - 15. maijs).  

Parlamenta deputāti maija plenārsesijā aicināja apstiprināt 2 triljonu eiro vērtu pasākumu kopumu ekonomikas atbalstam, lai palīdzētu kompensēt Covid-19 pandēmijas nodarītos zaudējumus.

Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšana

Atgūšanas fonds


Parlaments aicina izstrādāt ekonomikas atveseļošanas paketi 2 triljonu eiro apmērā, lai stimulētu Eiropas ekonomiku pēc Covid-19 pandēmijas. Piektdien pieņemtajā rezolūcijā EP deputāti norādīja, ka līdzekļi galvenokārt ir jāizmaksā dotāciju veidā, un aicināja Eiropas Komisiju neizmantot maldinošus skaitļus.

Ārkārtas rīcības plāns, ja jaunais ES budžets netiek pieņemts


EP deputāti aicina Eiropas Komisiju iesniegt priekšlikumu ES daudzgadu budžeta ārkārtas rīcības plānam, lai nodrošinātu ES finansējuma nepārtrauktību gadījumā, ja nākamais ES budžets nestātos spēkā 2021. gada 1. janvārī. Trešdien pieņemtajā rezolūcijā deputāti prasa izveidot drošības spilvenu cilvēkiem un organizācijām, kas saņem finansējumu no ES programmām, un izslēgt jebkādu risku, ka pašreizējā daudzgadu budžeta programmas varētu tikt pārtrauktas vai haotiski pagarinātas.


Izsekošanas lietotnes


Ceturtdien notikušajās debatēs EP deputāti uzsvēra, ka visām izsekošanas lietotnēm, ko izmanto koronavīrusa attīstības un izplatības uzraudzībai, jāatbilst privātuma un datu aizsardzības noteikumiem. Jebkādai personas datu izmantošanai jābūt likumīgai, iespējami minimālai un ierobežotai laikā, norāda deputāti.


Vakcīnas un zāles


EP deputāti ceturtdien apsprieda, kā ES var veicināt Covid-19 vakcīnas un zāļu izstrādi. Debašu laikā deputāti uzsvēra, ka jānodrošina vienādas iespējas piekļūt nepieciešamajām zālēm visiem iedzīvotājiem uzliesmojuma laikā.

Ungārija


EP deputāti aicināja Komisiju un Padomi rīkoties, lai aizsargātu demokrātiju un tiesiskumu Ungārijā. Ceturtdien notikušajās debatēs vairums EP deputātu uzsvēra, ka Ungārijas valdības veiktie ārkārtas pasākumi, lai apkarotu Covid-19 pandēmiju, tostarp uz neierobežotu laiku izsludinātais ārkārtas stāvoklis, neatbilst ES noteikumiem.

Transports


Eiropas Parlaments piektdien apstiprināja pasākumus, kuru mērķis ir atvieglot prasības transporta nozarei, tostarp attiecībā uz aviokompānijām, jūras satiksmes un dzelzceļa uzņēmumiem, lai maksimāli mazinātu pandēmijas radīto ietekmi uz nozari.

Citi temati


Jaunie riepu marķēšanas noteikumi, kas tika apstiprināti trešdien, ļaus patērētājiem, pērkot riepas, pieņemt apzinātus lēmumus, ņemot vērā degvielas patēriņu, saķeri ar slapju ceļu un trokšņa līmeni.


Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja drošības standartus ūdens atkārtotai izmantošanai lauksaimniecībā. Noteikumi aizsargās cilvēkus un vidi, kā arī palīdzēs novērst ūdens trūkumu.


Balsojumu sērijā Parlaments apstiprināja vairākumam ES iestāžu un aģentūru 2018. finanšu gada budžeta izpildi. Tomēr EP deputāti nolēma atlikt lēmuma pieņemšanu attiecībā uz Padomes budžeta izpildes apstiprināšanu, jo EP nav saņēmis visu pieprasīto informāciju. Tāpat Parlaments atlicis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas budžeta izpildes apstiprināšanu, aicinot iestādi novērst nepilnības tās iekšējā darbībā, kas saistītas ar uzmākšanas gadījumiem darba vietā.