Piesakies Jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2021. gada konkursam  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Vai esi vecumā no 16 līdz 30 gadiem un darbojies projektā, kas saistīts ar Eiropu? Piesaki savu kandidatūru 2021. gada Kārļa Lielā balvai.

Piesakies Jaunatnes Kārļa Lielā balvas 2021. gada konkursam  

Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds ik gadu piešķir Jaunatnes Kārļa Lielā balvu jauniešu vadītiem projektiem, kas ir nozīmīgi Eiropas Savienības kontekstā. 2021. gada balvas kandidatūru pieteikumus pieņem no šā gada 9. novembra līdz 2021. gada 1. februārim.

Balva

Katra Eiropas Savienības dalībvalsts izvirzīs vienu projektu. Pēc tam no šiem kopumā 27 projektiem tiks atlasīti trīs laureāti. Balva par labāko projektu ir 7500 EUR, par otro vietu — 5000 EUR un par trešo vietu — 2500 EUR. Ja tas būs iespējams, visu 27 dalībvalstu izvirzīto projektu pārstāvji tiks uzaicināti uz Vācijas pilsētu Āheni, kur 2021. gada maijā notiks apbalvošanas ceremonija.

Noteikumi

Lai projekts varētu kandidēt uz balvas saņemšanu, tam jāatbilst tālāk izklāstītajiem kritērijiem:

  • projekts veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē,
  • veicina kopīgu Eiropas identitātes un integrācijas sajūtu,
  • rāda priekšzīmi Eiropā dzīvojošajiem jauniešiem,
  • piedāvā praktiskus piemērus no eiropiešu dzīves, kuri dzīvo kopā kā viena kopiena.

Plašāka informācija balvas tīmekļa vietnē.

Ja jums vēl ir jautājumi, rakstiet e-pastu: ECYP2021@EP.europa.eu.

2020.gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva

Pandēmijas dēļ 2020. gada maijā plānotā apbalvošanas ceremonija tika atcelta. Dalībvalstu žūrijas izraudzījās uzvarētāju katrā dalībvalstī, bet Eiropas balvas ieguvēji netika noskaidroti. Eiropas laureāti tiek izsludināti Āhenē, tāpēc 2021. gada balvu piešķirs gan šīgada, gan 2021. gada laureātiem.

2019.gadā galveno balvu saņēma Itālijas radiopārraide “Radiophonica”, kas paredzēta studentiem un jauniem profesionāļiem. Otro vietu ieguva Somijas jauniešu projekts “Your European Citizenship” (“Tava Eiropas pilsonība”), kas piedāvā cilvēkiem iespējas iepazīties ar ES lēmumu pieņemšanas procesu un Eiropas kultūrām. Trešo vietu ieguva organizācija “Muslims against Anti-Semitism” (“Musulmaņi pret antisemītismu”) no Austrijas. Vairāk par laureātiem varat izlasīt šeit.

Sociālie tīkli

Pievienojies diskusijas sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #ECYP2021.

Termiņi

Pieteikšanās termiņš: 2021. gada 1. februāris

Dalībvalstu uzvarētāju izraudzīšanās: līdz 2021. gada 15. martam

Apbalvošanas ceremonija Āhenē: 2021. gada 11. maijs