Debates par stāvokli Eiropas Savienībā: kā sekot līdzi?  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Lai nodrošinātu, ka ES risina eiropiešu galvenās bažas, EP deputāti 14. septembrī rūpīgi izvērtēs Eiropas Komisijas darbu. Seko debatēm par stāvokli Eiropas Savienībā tiešraidē.

Kas ir debates par stāvokli Eiropas Savienībā?


Katru gadu septembrī Eiropas Komisijas priekšsēdētājs/-a ierodas Eiropas Parlamentā, lai ar deputātiem kopīgi apspriestu Komisijas veikumu aizvadītajā gadā, ko tā plāno darīt nākamajā un kāda ir tās nākotnes vīzija. Šīs debates tiek dēvētas par debatēm par stāvokli Eiropas Savienībā jeb SOTEU.


Pēc Komisijas priekšsēdētāja/-s uzstāšanās, Eiropas Parlamenta deputāti, kā ES pilsoņu ievēlētie pārstāvji, rūpīgi izskata Komisijas darbu, lai pārliecinātos, ka Komisija pilnvērtīgi pievēršas eiropiešu interesēm. SOTEU arī ietekmē Komisijas darba plānu nākamajam gadam.


Kāpēc 2022. gada debates par stāvokli Eiropas Savienībā ir svarīgas?


ES rīcība attiecībā uz Krievijas karadarbību Ukrainā, klimata pārmaiņas, ES īstenotie pasākumi, lai risinātu pieaugošo dzīves dārdzību, enerģētikas krīze un tiesiskums ir starp aktuālākajiem jautājumiem, ar kuriem saskaras Eiropas Savienība.


Prioritātes, kuras Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena prezentēja pagājušā gada debatēs par stāvokli Eiropas Savienībā, joprojām ir aktuālas, tostarp centieni apkarot koronavīrusa pandēmiju un tās sekas, kā arī digitālā transformācija.


Saskaņā ar pilsoņu priekšlikumiem par izmaiņām ES, kuri tika pieņemti Konferencē par Eiropas nākotni, Parlaments paredz, ka ES ieklausīsies eiropiešu izteiktajās prasībās un īstenos vērienīgu politiku, it sevišķi krīzes apstākļos.


Kā skatīties debates par stāvokli Eiropas Savienībā?


Debates tiešraidē būs pieejamas mūsu mājaslapā trešdien, 14. septembrī, no plkst. 10:00 pēc Latvijas laika. Mutiskais tulkojums būs pieejams visās 24 oficiālajās ES valodās - izvēlies sev vēlamo valodu.


Tiešraidi varēs skatīties arī Facebook. Pievienojies diskusijām mūsu sociālajos tīklos Twitter, LinkedIn un Instagram. Neaizmirsti izmantot tēmturi #SOTEU.


Bildes un video no pasākuma varēs atrast Eiropas Parlamenta multimediju centrā.


Seko līdzi EP deputātu viedokļiem par SOTEU sociālajos tīklos vai izmanto Newshub.


Plašāk par 2022. gada debatēm par stāvokli Eiropas Savienībā: