
ES un Apvienotās Karalistes attiecības pēc Brexit ir mainījušās. Noskaidrojiet, ko tas nozīmēs jums.
ES un Apvienotās Karalistes attiecības pēc Brexit ir mainījušās. Noskaidrojiet, ko tas nozīmēs jums.
Eiropas Parlaments prasa sadarbības nolīgumā ar Lielbritāniju garantēt vienlīdzīgus konkurences apstākļus, izmantojot stingras saistības un “dinamisku saskaņošanu”.
Parlaments pauž nožēlu, ka laika palicis maz, bet panākt vienošanos par tālākajām ES un Apvienotās Karalistes attiecībām joprojām traucē būtiskas viedokļu atšķirības.
Lielbritānijas izstāšanās nenozīmē sadarbības beigas. ES un AK sarunās tiek meklēti risinājumi turpmākai sadarbībai dažādās jomās, piemēram, tirdzniecība, transports, cīņa pret noziedzību.
Eiropas Parlaments trešdienas vakarā ar 683 balsīm par, 49 pret un 13 atturoties apstiprināja Lielbritānijas izstāšanās nolīgumu.
Eiropas Parlaments cīnās, lai aizsargātu ES un Lielbritānijas iedzīvotāju tiesības pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.
Pirms Eiropas Parlamenta gaidāmā balsojuma par izstāšanās līgumu, mēs tikāmies sarunai ar EP "Brexit" koordinācijas grupas vadītāju Giju Ferhofštatu (politiskā grupa Renew Europe, Beļģija).
Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka, lai saņemtu tā piekrišanu Lielbritānijas izstāšanās līgumam, jāgarantē pilsoņu tiesību aizsardzība.
Pēc referenduma Apvienotajā Karalistē, kurā vairākums tās pilsoņu nobalsoja par izstāšanos no ES, tika uzsāktas divpusējās sarunas, lai formulētu abu pušu turpmākās attiecības.
Ja Apvienotā Karaliste izstāsies no ES bez vienošanās, tas ietekmēs cilvēkus un uzņēmumus Eiropā. ES pieņēma virkni pasākumu, lai mazinātu nekoordinētās izstāšanās negatīvo ietekmi.
Eiropas Parlaments spēlē izšķirošu lomu notiekošajās sarunās par gaidāmo Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Aicinām noskatīties video, lai uzzinātu, kāda ietekme ir Parlamentam.
Lielākā daļa Eiropas Parlamenta pārstāvju (516 balsis PAR, 133 PRET, 50 ATTURĒJĀS) atbalstīja rezolūciju, kurā oficiāli izklāstīti EP galvenie principi un nosacījumi, lai EP apstiprinātu Lielbritānijas izstāšanās līgumu. Jebkuram šādam līgumam ES - Lielbritānijas sarunu noslēgumā būs nepieciešams iegūt Eiropas Parlamenta atbalstu.
Vai joprojām saglabājas iespēja panākt vienošanos, pirms Apvienotā Karaliste izstājas no ES? Debatējot par notiekošajām Brexit sarunām, deputāti apsprieda izaicinājumus un iespējamās sekas.
Eiropas Parlamentam būs izšķirošā loma Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES nolīguma projekta apstiprināšanā.
Eiropas Parlamenta (EP) Priekšsēdētāju konference (EP priekšsēdētājs un politisko grupu līderi) trešdien, 29.martā, apstiprināja četru politisko grupu priekšsēdētāju un Konstitucionālo jautājumu komitejas (AFCO) sagatavoto rezolūcijas projektu - tajā izklāstīti nosacījumi, lai saņemtu EP gala apstiprinājumu jebkuram izstāšanās līgumam ar Apvienoto Karalisti. Debates un balsojums par rezolūcijas projektu notiks plenārsesijā nākamo trešdien, 5.aprīlī, Strasbūrā.
Deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.
EP deputāti atzinīgi vērtē 27 dalībvalstu un ES institūciju vienotību Brexit jautājumā, vienlaikus aicinot veikt ES reformas iedzīvotāju labā.