EP politisko grupu prioritātes: Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (EKR) 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Centriski labējā Eiropas Konservatīvo un reformistu (EKR) grupa ir sestā lielākā no pašreiz izveidotām septiņām politiskajām grupām 9. sasaukuma Parlamentā.

Aptuveni 200 miljoni eiropiešu Eiropas vēlēšanās maijā ievēlēja Eiropas Parlamenta deputātus, kuri nākamos piecus gadus pārstāvēs viņu intereses jaunajā Parlamentā. Ievēlētie deputāti pēc politiskās piederības apvienojas politiskajās grupās. Šobrīd Parlamentā izveidotas septiņas politiskās grupas.

Aicinām iepazīties ar katras grupas prioritātēm mūsu video sižetu sērijā.


Konservatīvā grupa EKR dibināta 2009. gadā. Pašreizējā devītā sasaukuma Eiropas Parlamentā grupa ir sestais lielākais politiskais spēks: tajā darbojas 62 deputāti no 15 ES valstīm.

Grupai ir divi līdzpriekšsēdētāji: deputāts no Polijas Ryszard Legutko, kurš 2019. gadā tika ievēlēts uz trešo termiņu, bet grupas līdzpriekšsēdētāja amatu ieņem kopš 2017. gada; un deputāts no Itālijas Raffaele Fitto, kurš par grupas līdzpriekšsēdētāju tikai ievēlēts 2019. gada jūnijā. R. Fitto bija Eiropas Parlamenta deputāts 1999. - 2000. gadā un kopš 2014. gada. Grupas līdzpriekšsēdētājiem ir seši vietnieki.

Politiskās grupas EKR darbības galveni uzstādījumi, ka Eiropai ir nepieciešamas pārmaiņas, kas primāri attiektos uz decentralizācijas veicināšanu un birokrātijas mazināšanu. EKR deputātu mērķis ir veicināt godīgu un brīvu tirdzniecību, ekonomikas atveseļošanos, izaugsmi un konkurētspēju, kā arī īstenot ES migrācijas sistēmas reformu.

2 no 20 Parlamenta komiteju priekšsēdētājiem pārstāv Eiropas Konservatīvo un reformistu grupu.