
Aicinām iepazīties ar hronoloģisku pārskatu par to, kā ES 2022. gadā turpinājusi cīnīties pret koronavīrusa pandēmijas ietekmi.
Aicinām iepazīties ar hronoloģisku pārskatu par to, kā ES 2022. gadā turpinājusi cīnīties pret koronavīrusa pandēmijas ietekmi.
Uzziniet, ko ES dara, lai palīdzētu Eiropai atgūties no Covid-19 pandēmijas postošajām ekonomiskajām sekām.
ES stiprina savu civilās aizsardzības mehānismu, lai efektīvi reaģētu uz ārkārtas situācijām, tostarp medicīnas ārkārtas situācijām, piemēram, Covid-19 pandēmiju.
Eiropai cīnoties ar Covid-19 izraisīto dziļo ekonomikas lejupslīdi, ES gatavojas veikt apjomīgus ieguldījumus, lai palīdzētu cilvēkiem un uzņēmumiem.
EP deputāti trešdienas balsojumā atbalstīja grozījumus pašu resursu sistēmā: šis lēmums ļaus ES aizņemties atveseļošanas plāna finansēšanai vajadzīgos 750 miljardus eiro
Eiropas Parlaments 17. septembra rezolūcijā norādīja, ka Eiropai nevajadzētu ignorēt kultūras būtisko nozīmi, nodrošinot pietiekamu atbalstu radošajām nozarēm un industrijām Covid-19 krīzē.
Jauniešu bezdarbs joprojām ir ļoti būtiska problēma koronavīrusa krīzes laikā. Uzziniet vairāk par ES iniciatīvu, kuras mērķis ir palīdzēt jauniešiem atrast darbu.
Kāpēc trūkst zāļu, kāda ir bijusi koronavīrusa krīzes ietekme uz medikamentu piegādi un kā Eiropas Parlaments vēlas uzlabot situāciju? Par to mūsu rakstā!
Vienotas definīcijas, veselības kritēriji un metodoloģija ir svarīgākie faktori efektīvai cīņai pret pašreizējo pandēmiju un tās ekonomiskajām sekām, norāda EP deputāti.
Pēc vairāku mēnešu ilgiem pārvietošanās ierobežojumiem ir lēnām atsākušies ceļojumi un tūrisma aktivitātes. Uzziniet, ko ES iesaka darīt, lai ceļošana būtu droša.
ES valstis atvieglo iekšējo robežu kontroli, kas tika atjaunota Covid-19 uzliesmojuma laikā. Parlaments vēlas saskaņotu ES rīcību, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu Šengenas zonas darbību.
Situācijā, kad ES veic pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai un seku novēršanai, būtiski ir nodrošināt demokrātijas, tiesiskuma un pamattiesību aizsardzību, norāda EP deputāti.
672,5 miljardu EUR vērtais Atveseļošanas un noturības mehānisms ir galvenais ES Covid-19 atveseļošanas plāna instruments, ar ko, reaģējot uz krīzi, tiks atbalstītas reformas.
Ceturtdien Parlaments pieņēma savu nostāju likumdevēju sarunām par vakcinācijas sertifikātu, kas atjaunotu tiesības uz brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā.
Tūrisms jāatbalsta, lai pēc pandēmijas tas kļūtu videi draudzīgāks, drošāks un ilgtspējīgāks, EP deputāti uzsver ziņojumā, par kuru balsos 25. martā.
Aicinām iepazīties ar hronoloģisku pārskatu par ES veiktajiem pasākumiem cīņā pret Covid-19 pandēmijas sekām 2021. gadā.
ES veic virkni pasākumus Covid-19 pandēmijas un tās seku apkarošanai. Aicinām iepazīties ar pasākumu hronoloģisku pārskatu, lai uzzinātu par ES paveikto katrā no jomām.
EP deputāti šodien noslēdza likumdošanas darbu saistībā ar ES digitālā Covid sertifikāta ieviešanu, lai atjaunotu tūrismu un Eiropas ekonomikas atveseļošanos.
Pārvarot krīzi kopā
Uzrunājot ES valstu vadītājus, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli norādīja, ka atveseļošanas plānam ir jāatbilst tālejošiem mērķiem, aicinot neuzskatīt Parlamenta piekrišanu par pašsaprotamu.
Koronavīrusa uzliesmojums ir izraisījis dezinformācijas vilni, kas traucē centienus ierobežot pandēmijas izplatīšanos. Ko var darīt, lai atmaskotu par Covid-19 izplatītas viltus ziņas?
ES ievieš stingrākus pasākumus ar Covid-19 saistītās dezinformācijas izplatīšanas apkarošanai, vienlaikus ievērojot vārda brīvību.
ES sniegs papildu finansiālo atbalstu dalībvalstīm, lai aizsargātu nodarbinātos un darba vietas, kuras skārusi koronavīrusa pandēmija.
Covid-19 krīze apliecina, ka jāpalielina ES pilnvaras sabiedrības veselības jomā, EP deputāti saka rezolūcijā par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju.
Tūrisms ir viena no ekonomikas jomām, kuru Covid-19 uzliesmojums ir skāris vissmagāk. Kā ES aizsargā nozares uzņēmumus, darba ņēmējus un pasažierus?
EP deputāti prasa 2 triljonu eiro fondu, kurš jāiestrādā nākamajā ES daudzgadu budžetā, un kurš par ES atveseļošanas stratēģijas prioritāti nosaka ES iedzīvotājus.
EP deputāti plenārsēdes debatēs uzsvēra, ka eiropieši sagaida no ES un valdībām izlēmīgu rīcību, lai nodrošinātu ceļu uz stabilu ekonomikas atveseļošanos un veidotu noturīgāku Eiropu.
Covid-19 uzliesmojuma sekas Āfrikā varētu būt postošas. Eiropas cīņai pret pandēmiju jāpārsniedz tās robežas, uzsver EP Attīstības komitejas priekšsēdētājs Tomas Tobé.
ES apstiprināja ārkārtas atbalsta pasākumus lauksaimniekiem un zvejniekiem, kurus skārusi koronavīrusa pandēmija, lai viņi varētu nodrošināt pārtikas krājumus.
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja fon der Leiena trešdien EP plenārsēdē iepazīstināja ar 750 miljardus eiro vērtu ekonomikas atveseļošanas paketi un pārskatītu ES daudzgadu budžetu.
Eiropas Parlaments apstiprināja izmaiņas Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgakajām personām darbībā, lai nodrošinātu, ka neaizsargātākā sabiedrības daļa turpina saņemt nepieciešamo palīdzību.
ES valstis dara visu iespējamo, lai palīdzētu viena otrai cīņā ar koronavīrusa izraisīto krīzi, sākot no ventilēšanas aparātu piegādes līdz kritiski slimu pacientu uzņemšanai.
Eiropas Parlaments apstiprināja jaunus pasākumus, kas ļaus mobilizēt atbalstu 3 miljardu eiro apmērā veselības aprūpes sistēmām ES reģionos, kurus vissmagāk skārusi koronavīrusa krīze.
Eiropas Parlaments pieņemtajā rezolūcijā prasa vērienīgus atgūšanās pasākumus, lai atbalstītu Eiropas ekonomiku pēc Covid-19, tostarp ES budžeta garantētas “atveseļošanās obligācijas”.
ES Covid-19 atveseļošanas plāna mērķis ir likt pamatus ilgtspējīgai un klimatneitrālai Eiropai.
Tikai rīkojoties kopā, dalībvalstis var panākt Eiropas ekonomikas atveseļošanos, uzsvēra Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, uzrunājot ES valstu vadītājus.
Kā pandēmija ir ietekmējusi 170000 jauniešu, kas piedalās Erasmus apmaiņas programmā vai iesaistīti Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba projektos? Ko ES dara, lai mazinātu radītās sekas?
Līdz ar ieviestajiem pasākumiem koronavīrusa izplatības novēršanai, tika aizliegti publiskie pasākumi un pulcēšanās. Covid-19 krīzes rezultātā zaudējumus piedzīvo arī radošā industrija.
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli aicināja ES valstu un valdību vadītājus veikt pasākumus saistībā ar Eiropas atveseļošanos pēc Covid-19 krīzes.
Covid-19 krīze ir padarījusi ES uzņēmumus neaizsargātus pret to, ka tos var iegādāties subsidēti ārvalstu konkurenti. Godīgas konkurences nosacījumi attiecas uz visiem, uzsver EP deputāti.
Jaunas ES programmas mērķis ir stiprināt Eiropas veselības aprūpes sistēmas, lai labāk reaģētu uz turpmākām lielām pārrobežu krīzēm, piemēram, Covid-19 pandēmiju.
EP deputāti vēlas aktīvāku rīcību, lai nodrošinātu godīgus darba apstākļus un aizsargātu pārrobežu un sezonas darbinieku veselību un drošību.
EP Cilvēktiesību apakškomitejas priekšsēdētāja uzsver, ka ir nepieciešami pasākumi pret Covid-19, bet to ietekmei uz privātumu un brīvību ir jābūt samērīgai un ierobežotai laikā.
Koronavīrusa uzliesmojums ir izraisījis viltus ziņas un dezinformācijas izplatīšanos, kas kavē centienus ierobežot pandēmiju.
Līdz ar Covid-19 vīrusa uzliesmojumu ir pieaudzis kibernoziegumu skaits, jo ļaundari mēģina izmantot radušos situāciju un cilvēku satraukumu par to. Zemāk apkopoti padomi, kā sevi pasargāt.
Covid-19 krīze ir smagi skārusi plašsaziņas līdzekļu nozari, kurai ir būtiska loma patiesas informācijas izplatīšanā un cīņā ar dezinformāciju pandēmijas laikā.
ES aktīvi rīkojas, jo daži tiešsaistes pārdevēji izmanto bailes no koronavīrusa uzliesmojuma ar mērķi pārdot viltotus dziedniecības līdzekļus vai strauji paaugstināt preču cenas.
Lidojums atcelts Covid-19 dēļ? Nevēlies vai neļauj ceļot? Esi informēts par savām pasažiera tiesībām ES ārkārtējās situācijas laikā.
Uzziniet, ko ES dara, lai Covid-19 apkarošanā izmantotās tālruņa lietotnes atbilstu privātuma un datu aizsardzības noteikumiem un būtu izmantojamas visā ES.
Atskatoties uz 19. jūnija Eiropadomes sanāksmi un gatavojoties nākamajai, kas notiks 17. jūlijā, EP deputāti pauda savu nostāju par turpmāko ES finansēšanu un ekonomikas atveseļošanu.
ES vajag nodrošināt pietiekamu finansējumu, lai īstenotu atveseļošanas plānu un izkļūtu spēcīgākai no Covid-19 radītās krīzes, plenārsēdes debatēs norādīja EP deputāti.
Ko ES dara Covid-19 uzliesmojuma negatīvās ietekmes mazināšanai, lai aizsargātu cilvēkus, ekonomiku un veicinātu solidaritāti.
EP deputāti 26. marta plenārsēdē nobalsoja par investīciju iniciatīvu, kas dos dalībvalstīm pieeju 37 miljardiem eiro no ES struktūrfondiem koronavīrusa krīzes pārvarēšanai.
Eiropas Parlaments mobilizē papildu līdzekļus, lai palīdzētu ES valstīm un reģioniem, kurus smagi skārusi Covid-19 pandēmija.
Kamēr pasaule cenšas ierobežot koronavīrusa pandēmijas izplatību, Eiropas Savienība atbalsta centienus izstrādāt vakcīnas un īstenot vakcināciju.
Eiropas Parlaments ir apņēmies palīdzēt ES valstīm pārvarēt koronavīrusa izplatīšanos un mazināt vīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojuma sociālekonomisko ietekmi.
Lai novērstu Covid-19 uzliesmojumu bēgļu nometnē Grieķijā, ES ir jāsniedz saskaņota atbilde, norādīja EP deputāti Pilsoņu brīvību komitejas sēdē.
EP deputāti ceturtdien ārkārtas plenārsēdē gandrīz vienbalsīgi apstiprināja trīs steidzamus priekšlikumus, kas ļaus īstenot ES atbalsta pasākumus Covid-19 krīzes skartajiem.
Covid-19 pandēmija ir likusi Parlamentam ierobežot fiziskās tikšanās un strādāt attālināti, taču EP deputāti turpina īstenot steidzamus pasākumus un ilgtermiņa prioritātes.