Covid-19: uzmanieties no krāpniecības tiešsaistē un negodīgām darbībām 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

©Ngampol/Adobe Stock.  

ES aktīvi rīkojas, jo daži tiešsaistes pārdevēji izmanto bailes no koronavīrusa uzliesmojuma ar mērķi pārdot viltotus dziedniecības līdzekļus vai strauji paaugstināt preču cenas.

Tā kā arvien vairāk cilvēku paliek mājās pašizolācijas un sociālās distancēšanās dēļ, pieaug iepirkšanās tiešsaistē. Laikā, kad ikviens cenšas aizsargāt sevi un savus tuviniekus no vīrusa, daži tirgotāji izmanto šo trauksmi, lai par ļoti augstām cenām pārdotu viltotus dziedniecības līdzekļus vai produktus, kas it kā novērš inficēšanos.

Nepatiesi apgalvojumi var būt par jebko — no maskām un galvassegām līdz medikamentiem un roku dezinfekcijas līdzekļiem, kas maldinoši tiek slavināti kā vienīgais līdzeklis koronavīrusa ārstēšanai vai aizsardzībai no tā, turklāt pārdodot šīs preces par cenu, kas daudzkārt pārsniedz to faktisko vērtību. Tirgotāji izmanto arī citus trikus, piemēram, nepatiesi apgalvo, ka šie produkti jau teju izpārdoti, lai tā pamudinātu cilvēkus tos iegādāties.

Kam jāpievērš uzmanība?

Ir dažas pazīmes, par kurām būtu vērts pārliecināties. Ja redzat kādu no turpmāk minētajiem apgalvojumiem, esiet uzmanīgi!

  • Tiešs vai netiešs apgalvojums, ka produkts var novērst vai izārstēt saslimšanu ar Covid-19.
  • Šo apgalvojumu pamatošanai tiek izmantoti neoficiāli avoti, piemēram, pašpasludinātu mediķu apgalvojumi.
  • Ir izmantoti valdības iestāžu, oficiālu ekspertu vai starptautisku iestāžu nosaukumi, vārdi vai logotipi, norādot, ka viņi šos apgalvojumus it kā apstiprinājuši, tomēr nav sniegtas ne hipersaites, ne atsauces uz oficiāliem dokumentiem.
  • Apgalvojumi, ka produkts ir: “pieejams tikai šodien”, “drīz būs izpārdots” utt.
  • Kliedzoši paziņojumi, piemēram: “zemākā cena tirgū”, “vienīgais produkts, kas var izārstēt no Covid-19 saslimšanas” utt.
  • Nesamērīgi augstas cenas ražojumu it kā dziednieciskās spējas dēļ.

Ja saskaraties ar nepamatotiem vai maldinošiem apgalvojumiem tiešsaistes platformā, izmantojiet platformas operatoru ziņošanas rīku, lai viņus informētu par šo faktu. Ņemiet vērā, ka reizēm ar šādiem apgalvojumiem vieglprātīgi var dalīties kāds draugs vai ģimenes loceklis, kurš pats tiem noticējis un domā, ka viņš tādējādi jums palīdz.

Vienmēr izmantojiet tikai uzticamu informāciju par koronavīrusu, ko sniedz valstu valdības, veselības aizsardzības iestādes vai starptautiskas organizācijas, piemēram, Pasaules Veselības organizācija.

Ko dara ES?

Lai cīnītos pret krāpšanu tiešsaistē saistībā ar koronavīrusa uzliesmojumu, Eiropas Komisija un dalībvalstu patērētāju aizsardzības iestādes īsteno vairākus kopīgus pasākumus. 20. martā šīs iestādes nāca klajā ar kopēju nostāju par visbiežāk sastopamajiem krāpšanas un negodīgas rīcības veidiem, lai tā palīdzētu tiešsaistes platformām labāk identificēt šādu nelikumīgu rīcību, to pārtraukt un nepieļaut līdzīgu darbību atkārtošanos.

Par tiesiskumu un patērētājiem atbildīgais komisārs Didjē Reinderss 2020. gada 23. martā rakstiski vērsās pie dažādām platformām, sociālajiem tīkliem, meklētājprogrammām un tirdzniecības vietām un aicināja tās sadarboties, lai tiktu pārtrauktas krāpnieciskas darbības, piemēram, koronavīrusa ārstēšanas viltus līdzekļu pārdošana.

Vairāku veidu darbības ES ir aizliegtas, un to nosaka Negodīgas komercprakses direktīva, tostarp nedrīkst maldināt patērētājus par ieguvumiem vai rezultātiem, kas sagaidāmi no produkta, nepamatoti apgalvot, ka tas var izārstēt kādu slimību, vai norādīt, ka tas ir pieejams tikai ierobežotu laiku. Ikviens tirgotāja apgalvojums, ka tā produkts var izārstēt kādu slimību, ir jāpamato ar pierādījumiem. Ikvienam Eiropas Savienībā aktīvas platformas operatoram ir pienākums iejaukties, ja tas uzzina par nelikumīgu darbību savās tīmekļa vietnēs.

Lai izveidotu drošāku digitālo vidi lietotājiem un uzņēmumiem visā ES, Eiropas Komisija apliecinājusi, ka līdz 2020. gada beigām ierosinās jaunu Digitālo pakalpojumu aktu.

Eiropas Parlamenta deputāti 20. oktobrī pieņēma ieteikumus šim dokumentam, uzsverot principu “kas ir nelikumīgs bezsaistē, ir nelikumīgs arī tiešsaistē”. Viņi arī norādīja, ka tā pamatprincipiem vajadzētu būt patērētāju aizsardzībai un lietotāju drošībai, un aicināja noteikt stingrākas prasības platformām un tiešsaistes starpniecības pakalpojumiem cīņā pret negodīgiem vai krāpnieciskiem tirgotājiem, kas tiešsaistē pārdod viltotus, nelikumīgus vai nedrošus produktus.

Parlaments 2020. gada novembrī pieņemtajā rezolūcijā atkārtoti aicināja rūpīgāk veicināt produktu drošumu. EP deputāti vēlas vairāk rīcības ar mērķi panākt, ka visi ES pārdotie produkti ir droši neatkarīgi no tā, vai tos pārdod tiešsaistē vai bezsaistē un vai tie ražoti Savienībā vai ārpus tās. EP deputāti aicina nodrošināt labāku tirgus uzraudzību, lielāku kontroli un lielāku atbildību par tiešsaistes tirdzniecības vietām, kā arī prasa piemērot vienādus noteikumus uzņēmumiem, kas pārdod produktus ES neatkarīgi no to uzņēmējdarbības veikšanas vietas.