
Globalizācijas procesā pasaule kļūst arvien vairāk savstarpēji savienota un atkarīga. Lasīt tālāk, lai uzzinātu, kā ES un Parlaments maksimāli izmanto globalizācijas sniegtās iespējas.
Globalizācijas procesā pasaule kļūst arvien vairāk savstarpēji savienota un atkarīga. Lasīt tālāk, lai uzzinātu, kā ES un Parlaments maksimāli izmanto globalizācijas sniegtās iespējas.
Lielāks eksports, vairāk darbavietu un jaunas iespējas MVU. Labumu no globalizācijas Eiropas Savienībā gūst gan pilsoņi, gan ekonomika. Svarīgākais par ieguvumiem - mūsu rakstā.
Kas ir ES tirdzniecības politika? Kāpēc tā ir nozīmīga globalizētās ekonomikas kontekstā? Lasīt tālāk, lai uzzinātu, kā tiek īstenota viena no būtiskajām ES politikām?
Globalizācija un starptautiskā tirdzniecība ietekmē arī cilvēktiesības, tāpēc ES tirdzniecības politika ietver instrumentus to aizsardzībai. Lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk.
Kā ES izmanto globalizācijas sniegtās iespējas, mazinot procesa negatīvo ietekmi uz nodarbinātību? Lasīt tālāk, lai uzzinātu vairāk.
14. februārī Eiropas Parlaments pieņēma noteikumu priekšlikumu, kas paredz izveidot tiesisku regulējumu ārvalstu tiešo investīciju pārbaudei Eiropas Savienībā.
Deputāti trešdien atbalstīja brīvās tirdzniecības un ieguldījumu aizsardzības nolīgumus starp Eiropas Savienību un Singapūru.
ES risina sarunas par dažādiem tirdzniecības darījumiem visā pasaulē, bet to pieņemšana ir atkarīga no Eiropas Parlamenta. Aicinām iepazīties ar mūsu pārskatu par notiekošajām sarunām.
ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīguma mērķis ir desmit gadu laikā atcelt muitas tarifus abu pušu pārdotajām precēm. Uzzini vairāk par ieguvumiem, ko sniegs gaidāmā vienošanās.
Parakstot ekonomisko partnerattiecību nolīgumu un vienošanos par stratēģisku partnerību, ES - Japānas attiecībās iezīmējas nozīmīgs pagrieziens.
Trešdien Eiropas Parlaments apstiprināja ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīgumu — modernāko, visaptverošāko un vērienīgāko nolīgumu, ko ES jebkad noslēgusi ar jaunattīstības valsti.
ES ārējās tirdzniecības rādītāji apskatāmi mūsu infografikās: eksports, imports, darba vietu skaits ES un iespējas, ko radīja ES tirdzniecība ar trešajām valstīm.
Tirdzniecības konflikti ir nevēlami, jo tie negatīvi ietekmē visu iesaistīto pušu uzņēmējdarbību. Taču dažkārt, piemēram veselības apdraudējumu un negodīgas konkurences gadījumos, valstis piemēro tirdzniecības ierobežojumus. Pēc pagājušā gada konflikta ar Ķīnu par saules paneļiem, Starptautiskās tirdzniecības komiteja 21. janvārī debatēs par aizsardzības pasākumiem pret importu par dempinga cenām un subsidētu importu . Lasiet vairāk par tirdzniecības konfliktiem, kuros bijusi iesaistīta ES.
Produkti par dempinga cenām apdraud Eiropas uzņēmumus un kaitē darba ņēmējiem. Bet vai jūs zināt, kas ir dempings? Lai uzzinātu vairāk, izlasiet mūsu pārskatu par dempingu.
Pastāv vesela virkne pasākumu, ko ES var izmantot savā labā, lai pasargātu savu tirgu no negodīgas tirdzniecības: sākot no sūdzības PTO, līdz pat tirdzniecības ierobežojumu izsludināšanas.