Infografika: ceļā uz jaunu starptautisku klimata vienošanos  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

No Rio Zemes samita līdz Parīzes konferencei: gadu gaitā noslēgtās klimata vienošanās  

Līdz globālajām klimata sarunām Parīzē atlicis mazāk nekā divi mēneši. Šīs 21. pušu konferences (COP21) mērķis ir panākt starpatutisku vienošanos par pasākumiem klimata pārmaiņu apturēšanai, kas aizstātu Kioto protokolu. Eiropas Parlamentu konferencē pārstāvēs 15 deputātu delegācija, kuras uzdevums būs pārstāvēt Parlamenta viedokli un veicināt veiksmīgas globālas vienošanas noslēgšanu. Trešdien EP deputāti plenārsēdē balso par ziņojumu, kurā izklāstīta Parlamenta nostāja.

Parlamenta delegācija klimata konferencē iestāsies par diviem galvenajiem mērķiem – nepieļaut temperatūras paaugstināšanos vairāk par 2 grādiem pēc celsija un nodrošināt iemaksas Zaļā klimata fondā tādā apmērā, lai līdz 2020. gadam katru gadu 100 miljardi dolāru būtu pieejami jaunattīstības valstu atbalstam cīņā pret klimata pārmaiņām.


"Šī ir gadsimta cīņa un tāpēc mēs uzskatām, ka Parlamentam jānodrošina izteikto priekšlikumu veiksmīga pieņemšana," septembrī intervijā sacīja EP deputāts Žils Parņo (S&D, Francija), kurš atbildīgs par ziņojuma, kurā pausta Parlamenta nostāja, sagatavošanu.


Kuras nozares atbildīgas par lielāko izmešu daudzumu un kas kopīgs Berlīnei, Kioto un Dohai ar klimata sarunām? Atbildes meklē infografikā.

Klikšķiniet uz infografikas, lai skatītu pilnā izmērā