Jūsu lidojums kavējas? Esiet informēti par savām tiesībām! 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Dodoties brīvdienās pārliecinieties, ka zinat savas tiesības  

Ceļot svētku laikā ne vienmēr ir vienkārši – pilnas lidmašīnas, paaugstinātas biļešu cenas un laika apstākļi var apdraudēt jūsu brīvdienas. Taču lidojuma aizkavēšanās vai atcelšanas gadījumā, ir derīgi zināt savas tiesības. Jau pastāv tiesību akti, kas aizsargā pasažieru tiesības, taču EP deputāti vēlas tos uzlabot. Otrdien EP Transporta komiteja atbalstīja pasažieru tiesību stiprināšanu. Piedāvājam ieskatu pašreizējos noteikumos un EP deputātu piedāvātajos uzlabojumos.

Kompensācijas

 

Ja jūsu lidojums kavējas vairāk par 3 stundām, jums pienākas kompensācija, kuras apjoms ir atkarīgs no lidojuma attāluma.


Saskaņā ar esošajiem tiesību aktiem

EP deputātu priekšlikums

1500 vai mazāk km – 250 eiro

2500 vai mazāk km – 300 eiro

vairāk par 1500 km – 400 eiro

6000 vai mazak km – 400 eiro

vairāk par 3500 km – 600 eiro

vairāk par 6000 km – 600 eiro


Saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem, ja lidojums kavējas vairāk par 5 stundām, jums ir tiesības neturpināt ceļojumu. Šajā gadījumā tiek atlīdzināta biļetes cena un jūs nogādā atpakaļ valstī, kurā uzsākāt ceļojumu.


Ja lidojums kavējas vairāk par 2-4 stundām (atkarībā no lidojuma attāluma),  jums ir tiesības saņemt uzkodas, maltīti, bezmaksas sakarus (piemēram, telefona zvanus) un, ja nepieciešams, tiek nodrošināta nakšņošana.


EP deputātu priekšlikumi


Saskaņā ar esošajiem noteikumiem, ja lidmašīna manevrēšanas zonā aizkavējusies ilgāk  par 5 stundām, pasažieriem ir tiesības pamest lidmašīnu. EP deputāti vēlas šo laiku samazināt līdz 3 stundām.


Aviosabiedrībām būtu lidostās jāizveido informācijas punkti, kur pasažieri, kuru lidojumi kavējas, varētu griezties pēc kompetenta padoma.


Šobrīd noteikts, ka ārkārtēju apstākļu gadījumā kompensācija var tik liegta. EP deputāti vēlas, lai ārkārtēju apstākļu atruna tiktu lietota tikai attiecība uz konkrēti definētiem apstākļiem, kas nav atkarīgi no aviosabiedrības (piemēram, slikti laika apstākļi).


Turpmākie soļi: EP deputāti uzsāks sarunas ar dalībvalstīm, lai noslēgtu darbu pie noteikumu projekta. Balsojums plenārsesijā paredzēts 2014. gada februārī.


Plašāka informācija pieejama paziņojumā presei labajā pusē.