Jauni noteikumi drošākiem un ekoloģiski tīrākiem automobiļiem (video)  

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Jaunā ES regulējuma mērķis ir rūpīgāk kontrolēt autobūves nozari, nosakot stingrākas prasības emisiju testiem un lielus sodus par uzņēmumu krāpšanos.

19. aprīlī Eiropas Parlamenta deputāti nobalsoja par noteikumiem, ar kuriem paredz stingrākas mehānisko transportlīdzekļu tipa apstiprināšanas procedūras, ļauj Eiropas Komisijai pārbaudīt ES valstu paveikto šajā jomā, kā arī piemērot sankcijas ražotājiem par noteikumu pārkāpumiem. Ar tiem tiek atjaunināta pašlaik spēkā esošā 2007. gada direktīva, padarot jaunu automobiļu testēšanu un apstiprināšanu daudz pārredzamāku.

Kā automobiļi tiek testēti?

 

Pirms jebkādu jaunu transportlīdzekli var tirgot Eiropas Savienībā, tā tipam jābūt apstiprinātam un tam jāsaņem attiecīgs atbilstības sertifikāts. Tāpēc ikvienu jaunu transportlīdzekļu tipu valstu iestādes testē pēc aptuveni 70 dažādiem kritērijiem, sākot no tā drošības līdz radītajām emisijām.

 

Ko mainīs jaunie noteikumi?

 

Jaunie noteikumi uzlabos procedūru pārredzamību, ļaujot tās vieglāk uzraudzīt un piemērot sodus par to neievērošanu. Piemēram, lai nodrošinātu testēšanas centru neatkarību, testēšanas maksas no ražotājiem būs jāiekasē ES dalībvalstīm, lai ražotājiem nebūtu tieša kontakta ar šiem centriem.

 

Valsts tirgus iestādēm būs arī jāveic izlases pārbaudes tiem automobiļiem, kas jau ir satiksmē, lai nodrošinātu, ka tie patiešām atbilst deklarētajiem un pārbaudītajiem standartiem. Turklāt Eiropas Komisijai būs tiesības tiem ražotājiem, kas pārkāpj noteikumus, uzlikt soda naudu līdz EUR 30 000 par katru transportlīdzekli.

 

Par šā dokumenta virzību Parlamentā atbildīgais Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas deputāts no Apvienotās Karalistes Daniels Daltons saka: “Ar šo priekšlikumu patērētājiem būtu jānodrošina pārliecība, ka viņu iegādātās automašīnas patiešām atbilst ražotāju apgalvotajam”.

 

Parlamenta loma

 

Sarunās ar Padomi, kurai arī būs jāapstiprina jaunie noteikumi, Parlamentam izdevās panākt stingrāku emisiju kontroli. Vienai piektajai daļai no visām pirmoreiz reģistrētu automašīnu pārbaudēm jābūt saistītām ar to emisijām.

 

Parlaments šajās sarunās arī veiksmīgi pārliecināja, ka nepieciešamas pamatīgas tirgus pārbaudes: būs jāpārbauda viens no katriem 40 000 iepriekšējā gadā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Parlamenta pārstāvji arī panāca, ka Komisijai tiek dotas tiesības novērtēt ES valstu pieņemtos un īstenotos pasākumus.

 

Emisiju skandāls

 

Jaunie noteikumi ir reakcija uz emisiju skandālu 2015. gadā, kad atklājās automašīnu ražotāju, piemēram, “Volkswagen”, nelikumīgās manipulācijas ar emisiju testiem. Šā skandāla dēļ Parlaments izveidoja īpašu izmeklēšanas komiteju, lai noskaidrotu notikušo un nepieļautu šādu starpgadījumu atkārtošanos nākotnē. Šeit varat iepazīsties ar komitejas galīgo ziņojumu ar ieteikumiem.

 

Plašāka informācija par emisiju skandālu un Parlamenta rīcību.

 

Autobūves nozare Eiropas Savienībā

 

Autobūves nozare Eiropas ekonomikā ir ļoti nozīmīga, jo tā nodrošina 2,5 miljonus darbvietu un rada 6,4 % no ES iekšzemes kopprodukta.