Iepazīsti Eiropu: bezmaksas ceļošanas biļetes jauniešiem 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Alice un Lisi pagājušajā vasarā apceļoja Eiropu, pateicoties ‘’DiscoverEU’’ iniciatīvai. Fotoattēls @lisi_meets_world vietnē ‘’Instagram’’.  

Atvērta vēl viena reģistrācijas kārta Eiropas Parlamenta iniciatīvai, kas dod jauniešiem iespēju par brīvu pieteikties dzelzceļa biļetēm, lai varētu apceļot ES.

Ja Tu esi 18 gadus vecs ES pilsonis un vēlies iepazīt Eiropu un tās kultūru, nepalaid garām šo iespēju. Piesakies tagad!

Pirmo reizi par iniciatīvu paziņoja Eiropas Parlamenta Eiropas Jaunatnes dienu (EYE) ietvaros 2014. gadā, un tā saņēma deputātu atbalstu. Kopš 2018. gada jūnija, iniciatīvas ietvaros, aptuveni 50 000 18 gadus vecu jauniešu saņēma bezmaksas ceļošanas biļetes, lai apceļotu ES. Plānots, ka iniciatīvas ‘’Discover EU’’ (no angļu ‘’Iepazīsti ES’’) nākamajā pieteikumu iesniegšanas kārtā vismaz 20 000 jauniešu saņems iespēju ceļot visā Eiropā.

Iniciatīva ''Discover EU'' 
  • Jaunā pieteikumu iesniegšanas kārta ir atvērta no 2019. gada 7. novembra plkst. 12.00 līdz 28. novembrim plkst. 12.00 (uzrādītais laiks ir Centrāleiropas laiks). 
  • Gandrīz 50 000 jauniešu par brīvu saņēma biļetes ceļošanai, kopš iniciatīvas pirmās kārtas, kas notika 2018. gada jūnijā (t. sk.192 jaunieši no Latvijas). 
  • Atvērtajā pieteikšanās kārtā pieteikties ceļošanas biļetēm var ES pilsoņi, kuri ir dzimuši starp 2001. gada 1. janvāri un 2001. gada 31. decembri.  
  • Iniciatīvas dalībniekiem ceļojuma ilgums ir no vienas dienas līdz 30 dienām, vismaz uz vienu ES valsti laika posmā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. oktobrim. 
  • Pamatā ceļošana notiek ar vilcienu, bet ceļošanas biļete ļaus izmantot arī autobusu un prāmi. Ar lidmašīnu būs atļauts ceļot izņēmuma gadījumos, ja nav pieejami citi transporta veidi (ja piedalās jaunieši, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas). 
  • Jauniešiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām vai īpašām vajadzībām būs iespēja pieteikties īpašas palīdzības pakalpojumiem (piemēram, pavadošā persona, pavadoņsuns u.c.); šīs izmaksas varētu tikt segtas. 

Plašāka informācija par iniciatīvu pieejama Eiropas Jaunatnes portālā.

Eiropas Parlamenta atbalsts

Eiropas Parlaments vienmēr ir stingri atbalstījis ideju Eiropas dzelzceļa abonementa Interrail Pass piešķiršanai 18. dzimšanas dienā, nobalsojot par trīs ierosinātajām rezolūcijām šīs iniciatīvas atbalstam.

Deputāti atbalsta iniciatīvu, jo tā sniedz jauniešiem iespēju labāk izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt viens otru, kā arī iepazīt Eiropas kultūras bagātību. Ar šo iniciatīvu deputāti vēlas iedrošināt jauniešus ceļot ES, satikt jaunus cilvēkus no citām ES valstīm, kas stiprinās Eiropas identitāti un mūsu kopīgās vērtības.