No 2024. gada beigām USB C pieslēgums būs vienots uzlādes risinājums ES 

Atjaunināts: 
 
Izveidots:   
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Parlaments pieņēmis lēmumu noteikt mazo elektronisko ierīču kopējo uzlādes standartu. No 2024. gada beigām USB-C tipa savienojumam jābūt visās jaunizgatavotajās mazajās ierīcēs.

Parlamenta apstiprinātie jaunie noteikumi paredz, ka 2024. gada beigās USB C pieslēgvieta kļūs par mazo elektronisko ierīču vienotu uzlādes risinājumu. Noskaidrojiet, ko tas nozīmēs jums.

Dažādi lādētāji dažādām ierīcēm rada neērtības patērētājiem un tonnas nevajadzīgu e-atkritumu. ES vēlas ieviest vienotu lādētāju, lai palīdzētu sasniegt vides aizsardzības mērķus un samazinātu izmaksas.

Kas mainīsies?

Attiecas uz šādām ierīcēm

Tiesību akti attiecas uz mobilajiem tālruņiem, planšetdatoriem, digitālajām kamerām, austiņām, austiņām ar mikrofonu, rokas videospēļu konsolēm, portatīviem skaļruņiem, e-lasītājiem, tastatūrām, pelēm, bezvadu austiņām un portatīvajām navigācijas ierīcēm. 40 mēnešu laikā pēc tiesību aktu stāšanās spēkā prasībām jāpielāgo arī klēpjdatori.

Pielāgoties jaunajām tehnoloģijām

Komisija var pielāgot direktīvas darbības jomu, jo īpaši attiecībā uz bezvadu uzlādes risinājumiem, lai sekotu līdzi jaunākajām tehnoloģijām.

Iegādājoties jaunu ierīci, nav jāpērk arī lādētājs

Saskaņā ar jauno tiesību aktu patērētājiem ir iespēja iegādāties jaunu ierīci vai nu ar uzlādes ierīci, vai bez tās.

Sekot līdzi jaunajām tehnoloģijām

Būs regulāri jāpārskata tiesību aktu piemērošana jaunām uzlādes tehnoloģijām.


Vispārīga informācija

Eiropas Parlaments jau vairāk nekā 10 gadus ir centies panākt, lai tiktu ieviests vienots lādētājs pārnēsājamām ierīcēm. Daži uzņēmumi gan īstenoja brīvprātīgas iniciatīvas ar mērķi samazināt lādētāju veidu skaitu, tomēr ar to nepietika, lai sasniegtu ES mērķus attiecībā uz e-atkritumu samazināšanu. Eiropas Komisija 2021. gada septembrī iesniedza priekšlikumu par vienotu lādētāju.
Parlaments un ES valstis 2022. gada 7. jūnijā panāca provizorisku vienošanos par tiesību aktu. Parlaments šo vienošanos apstiprināja 4. oktobrī. Pēc tam, kad Padome to būs oficiāli apstiprinājusi, ES valstīm būs divi gadi noteikumu ieviešanai valstu tiesību aktos. Prasība neattieksies uz produktiem, kas jau laisti tirgū pirms noteikumu stāšanās spēkā.